אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

וויפט - Whippet

וויפט  -    Whippet

שמות נוספים: סנאפדוג

ארץ מקור: אנגליה

 

מקור

הוויפט פותח במהלך החלק האחרון של המאה ה-19, על בסיס סוגים שונים של כלבי ספורט, ציד וריצה, כולל כלבי גרייהאונד קטנים. הוא גודל למטרת מרוצים ויכולתו להגיע למהירויות של עד 56 קמ"ש הפכו אותו מתאים במיוחד למטרה זו. הגזע אומץ על-ידי הכורים של צפון-מזרח אנגליה שהיו חובבים להוטים של מרוצי כלבים, אולם הם השתמשו בו גם למטרת ציד, שכן כלב זה מסוגל ללכוד שפנים וארנבות. הוא זכה לשם Snapdog בגלל יכולתו להרוג עכברים וארנבות בנשיכה חדשה. למרות שהוא עדיין משמש ככלב עבודה ומרוצים ומשתת, בפעילויות משמעת, תפקידו העיקרי הוא כלב לוויה.

 

תיאור

הוויפט הוא כלב רזה, שרירי ואתלטי, שגופו מעוצב בצורה ארודינאמית. פרוותו עדינה וקצרה, והוא כלב נקי במיוחד. הכלב מאזן כוח ועוצמה עם חינניות ואלגנטיות ובנוי למהירות ולעבודה. זהו כלב מרוצים וכלב עבודה וגם כלב לוויה מעולה.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 12.5 ק"ג

גובה ממוצע: 48 ס"מ

 

 

אופי

הוויפט הוא כלב עדין, סבלני ושופע חיבה. למרות שהוא תחרותי במהלך מרוצים, הוא סתגלן ושקט. הוא אוהב אנשים אולם מעדיף להתרחק מילדים צעירים שעלולים לנהוג בו בפראות. הוא מרגיש בנוח בטירה או בצריף והנו בן לוויה מושלם. הוא עלול להיות עצבני וזקוק להבנה מצד בעליו.


אינטליגנציה
הוויפט הוא כלב נבון וסתגלן, אולם ייתכן שיהיה איטי בתהליך הלימוד ועל בעליו לגלות סבלנות ועדינות.
ניתן להכשיר את כלבי הוויפט לאג'יליטי ולמשמעת, בנוסף ליכולותיהם בתחום הריצה והעבודה ולהיותם כלבי לוויה.

 

אנרגיה

בינונית

דרישת פעילות כוללת

60-80 דקות – כלבי הוויפט מתאימים לריצות מהירות וקצרות, אולם יש להם סיבולת המאפשרת להם להעביר יום שלם בתרגולת. הם שמחים לצאת לטיול רגלי או לריצה קלה בחברת בעליהם ולמרות שהם זקוקים לפעילות יומיומית אינם תובעניים מדי. הם מאושרים ביותר על משטח ישרים ונקיים, שכן קרקע שאינה חלקה עלולה לגרום לפציעה, במיוחד בעת שהם רצים במהירות, וצמחיית הפרא עלולה לקרוע את עורם.


התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

הברשה סדירה מיטיבה עם הוויפט, אולם יש להקפיד ולהשתמש במברשות רכות ולטפל בו בעדינות, שכן פרוותו ועורו עדינים ורגישים מאוד. יש להשתמש בשמפו עדין ללא מרכיבים חריפים, שכן אלה עלולים לגרום לגירוי העור הרגיש. יש לבדוק את העיניים והאוזניים במהלך הטיפול, ומומלץ להבריש את שיניו.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד