אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

ויימראנר - Weimaraner

ויימראנר  -  Weimaraner

שמות נוספים: Weimaraner Voerstehhund, כלב רפאים אפור, ווימס

ארץ מקור: גרמניה

 

מקור

מוצאו המדויק של גזע זה אינו ידוע, אם כי כלב מסוג דומה מופיע בציור של ואן דייק מראשית המאה ה-17.  הסברה היא כי מקור הגזע בכלבים שדמו לפוינטר הגרמני קצר השיער, ואשר בשלב מאוחר יותר התמזגו עם הבלדהאונד דרך הכלאות עם זן אחד או יותר של כלבי הציד השוויצריים. שמו של הגזע נובע משמם של אנשי חצרו של קרל אוגוסט, הדוכס הגדול מוויימאר. הכלב שימש בעבר לציד חיות גדולות, זאבים, חתולי בר, צבאים, ארי הרים, דובים וכד'. כאשר החיות הגדולות נעלמו מאירופה, בשלהי המאה ה-19, הכלבים הפכו נדירים. עם זאת, בזכות גידול סלקטיבי הם הפכו לציידי חיות קטנות וכלבי ציפורים, וכך שבו וזכו בפופולאריות. גידולם נשמר בסוד על-ידי מועדון הגזע הגרמני הקפדן במשך שנים רבות, ורק בשנת 1929 הוצגו כלבי הווימראנר באמריקה על-ידי הווארד נייט, חבר באגודת הגידול של גרמניה. בשנת 1943 הכיר מועדון הגזע האמריקני באופן רשמי בכלבים אלה.

 

תיאור

הווימרנרים, על פרוותם הקצרה והבוהקת הכסופה כפלדה ועל עיניהם הכחולות או הצהבהבות, הם אחד מהגזעים הייחודיים ביותר. מדובר בכלבים הגבוהים ביותר בקבוצת כלבי הציד. הם חינניים ומתאפיינים במהירות, סיבולת ועמידות, אשר מעניקות להם "איכות של כוכב", כמו גם בנוכחות מרשימה, אשר מזכירה סוס גזעי. הגזע מתאפיין בשני זנים, קצר השיער וארוך השיער, כשהאחרון הוא הפחות נפוץ מבין השניים ואינו מקובל בארצות הברית. בדרך כלל, זנבו של קצר השיער מקוצץ לאורך של 15 ס"מ, ואילו זנבו של ארוך

השיער נוטה בלבד.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 24 ק"ג

גובה ממוצע: 64 ס"מ

אופי

כלב זה הוא בן לוויה מצוין, שכן מדובר בכלב רב צדדי אשר אוהב את חיי המשפחה.  מדובר בכלב ידידותי, נבון ואנרגטי, אשר תחת פיקוח מהווה כלב שמירה מצוין, כאשר ביתו או משפחתו נתונים תחת איום. אם הוא זוכה לאילוף נאות בגיל צעיר, הוא יקבל חיות אחרות שנמצאות בבית למרות שאינו אוהב כלבים זרים. בגלל הדומיננטיות שלו, אין זה גזע מומלץ לבעלים חסרי ניסיון.


אינטליגנציה
כלבים נבונים, להוטים לרצות, אשר מסוגלים להבין מה נדרש מהם.
על המטפל שלהם להיות בטוח בעצמו במהלך האילוף, שכן מדובר בגזע דומיננטי מאוד. יש להתחיל באילוף בגיל צעיר מאוד כדי למנוע לעיסה, לכלוך של הבית והרגלים רעים אחרים.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

20 - 0 דקות – כלבים אלה זקוקים לטיולים ארוכים כדי שיהיו רגועים בבית. אם הם אינם זוכים לפעילות מספקת, הם עלולים להפוך הרסניים ואומללים. הם אוהבים לשחות ולהחזיר חפצים ושתי פעילויות אלה מעסיקות אותם.


התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

הווימרנר קצר השיער הוא אחד הגזעים הקלים ביותר לטיפוח ודורשים הברשה מועטה בלבד. גם כאשר הוא מתרוצץ בשדות המלוכלכים ביותר נדמה שהבוץ נושר ממנו בקלות רבה, כך שלך לא נותר אלא להבריש את פרוותו. הזן ארוך השיער הנדיר יותר, שפרוותו מגיעה לאורך של 5 ס"מ, דורש תשומת לב רבה יותר. יש להברישו ולסרקו בקביעות. יש לבדוק את אוזניו כדבר שבשגרה, כדי לוודא שאינן מודלקות.

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד