אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

טרייר סקוטי - Scottish Terrier

 

טרייר סקוטי    -   Scottish Terrier

שמות נוספים: אברדין טרייר, סקוטי

ארץ מקור: סקוטלנד

 

מקור

גזע זה לא מוזכר כלל עד לשנת 1859, אולם באותה שנה הוצגו כלבי הסקוטי כטהורי גזע, אם כי זוהו בשם "אברדין טרייר", על שם האזור שבו בוצע עיקר הגידול שלהם. עם זאת, ידוע כי כלב זה הוא קרובו של הווסט היילנד ווייט , ושמוצא אבותיהם של שני גזעים אלה  באזור בלקמאונט של חבל פרת'שייר ובערבות ראנוק. כלבים אלה שימשו להרחקת מזיקים מסלעים, עכברים מתוך הקרקע ושרצים אחרים מתוך אסמים. קפטן גורדון מארי וס.א. שירלי היו אחראים להגדרת הסוג בשנת 1879, ושלוש שנים מאוחר יותר הוקם מועדון הטרייר הסקוטי.

 

תיאור

למרות ממדיהם הקטנים, כלבי הסקוטי יוצרים רושם של כלבים חזקים ורבי עוצמה. יש להם פרווה חיצונית קשה וזיפית עם שכבה תחתונה רכה וצפופה וכן גבות ושפמים עבותים. יחסית להיותם כלבים קצרי רגליים, כלבי הסקוטי זריזים ופעילים להפליא ומתקדמים בהילוך חלק ויציב.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 9 ק"ג

גובה ממוצע: 26 ס"מ

 

אופי

כלבי הסקוטי סבורים שהם כלבים גדולים ויש להם אומץ ונועזות בהתאם. לזרים, כלבים אלה נראים לעתים קודרים ורציניים, אולם כלפי בני משפחתם וידידים הם שופעי חיבה ועליזות. יש ללמד ילדים כי כלבים אלה אינם צעצועים וכי יש להעניק להם את הכבוד הראוי. הם מסתדרים עם חיות בית אחרות.


אינטליגנציה
למרות נאמנותם לבעליהם, כלבי הסקוטי הם עצמאים באופיים ויכולים להיות קשים בעת אילוף למשמעת ולצרכים.
יש לבסס את האילוף על כבוד הדדי. הם נבונים ואמיצים עד מאוד.


אנרגיה

בינונית


דרישת פעילות כוללת

20 - 0  דקות – כלבי הסקוטי אינם תובעניים בדרישות הפעילות שלהם ומסתגלים בקלות לכל מצב נתון.

 

התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

יש להתחיל בטיפוח בגיל צעיר ולהגבירו במהלך המעבר לפרווה בוגרת. הסרת שערו של הטרייר הסקוטי צריכה להתבצע באופן מקצועי פעמיים בשנה, ולקצץ את שיער החזה, הרגליים והראש. בין מועדים אלה, יש להבריש את השיער ולסרקו בקביעות, במיוחד באזור הפה שבו נוטים להצטבר חלקיקי מזון, במיוחד על השפם והזקן.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד