אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

סאסקס ספניאל - Sussex Spaniel

סאסקס ספניאל   -    Sussex Spanie

ארץ מקור: אנגליה

 

מקור

הסאסקס ספניאל היה קיים בראשית המאה –19, כחלק מערבוביית הספניאלים היבשתיים. העניין בגזע התעורר בימיו של מר פולר, בעלים תושב סאסקס. הוא החזיק בבית גידול גדול וטיפח מספר כלבי ספניאל, כולל זן זה. הוא גידל אותם למטרות עבודה והחזיק בבעלות על הגזע במשך 50 שנה, עד לשנת 1850. עם פרוץ מלחמת העולם השנייה היה מספרם של כלבי הגזע קטן, והסברה היא שלאחר המלחמה שרדו רק 5 כלבי סאסקס ספניאל. למרבה המזל, לגזע היו חסידים מסורים ואחת מהן – גברת פריאר – טיפחה את השושלת במשך 6 דורות. היא הקדישה את חייה לגידול הסאסקס ספניאל למען הדורות הבאים. גם היום מדובר בגזע קטן מספרית, אשר כולל רק 60-100 רישומים מדי שונה.

 

תיאור

הסאסקס ספניאל הוא כלב מוצק, בנוי בכבדות, בעל רגליים קצרות וחזקות. יש לו ראש רחב וחרטום קצר, ועל פניו הבעה תוהה וזעפנית. צבע עיניו חום מתון. לכלב פרווה שופעת בגוון חום-אדמדם.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 23 ק"ג

גובה ממוצע: 39 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים שמחים וסתגלנים, אשר יכולים להיות כנועים מאוד. הם מהווים חיות מחמד נוחות, אולם זקוקים לסוציאליזציה מגיל צעיר. חשוב לחשוף אותם בהדרגה לילדים, כלבים, מכוניות וכד' כשהם צעירים. יש להמשיך בסוציאליזציה עד לבגרותו של הכלב. הם אוהבים לצוד ולעתים מגלים עניין בציד יותר מאשר בכל דבר אחר מחוץ לבית, לכן יש צורך באילוף בגיל צעיר. הם יכולים להיות בעייתיים ביחסם לכלבים זרים, אולם יש לחשוף אותם לכלבים בגיל צעיר.


אינטליגנציה
כלבי הסאסקס ספניאל הם בעלי אופי עליז וצייתני.
יש להם צורות התנהלות משונות  משלהם ולעתים הם יכולים להיות עקשנים. הם אינם לומדים מהר כגזעים אחרים ולכן יש לאלפם בסבלנות. המאמץ משתלם, והתוצאה היא כלב שמח ונאמן.


אנרגיה

בינונית


דרישת פעילות כוללת

 20 - 0  דקות – אין להגזים בפעילות בגיל צעיר. הם זקוקים לגירוי, שאם לא כן הם ממהרים להשתעמם. מעצם טיבם, הם כלבים כפריים.

 

התאמה עבור ילדים

נמוכה

 

טיפוח ותצוגה

ככלל, מומלץ להבריש או לסרק מדי יום. יש לדאוג לניקיון האוזניים ולבדוק הימצאותם של גופים זרים בקביעות. יש לקצץ את השיער סביב כריות הרגליים ולחפש זרעי עשב בין הציפורניים. הם אינם זקוקים לספר מקצועי, אולם כלבים מסורסים נראים טוב יותר לעתים אם מספרים את פרוותם.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד