אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

פודל מיניאטורי - Poodel Miniature

 

פודל מיניאטורי   -   Poodel Miniature

שמות נוספים: קארניש
ארץ מקור:
צרפת/גרמניה

 

מקור:

הפודל המיניאטורי פותח מהפודל הרגיל, על-ידי אנשים שהיו מעוניינים בגרסה מוקטנת של הפודל הגדול, אשר תהיה נוחה יותר לגידול וחסכונית יותר מבחינת התזונה. ידוע כי פודל בגודל זה קיים לפחות 500 שנה. הם היו נפוצים בקרקסים, בגלל העובדה שהם נוחים לאילוף, חכמים מאוד ולהוטים לרצות. בשנות ה-50 וה-60 הם היו כה נפוצים, עד שבסופו של דבר התגלו בהם מספר בעיות גנטיות. נראה כי הדבר נפתר על-ידי גידול סלקטיבי.

 

תיאור

מדובר בכלב בעל מראה אצילי, חרטום עדין וצוואר ארוך. הפרווה שופעת, מסולסלת ולעתים מזומנות מעוצבת. הם נעים בהילוך חינני וקופצני.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 13 ק"ג

גובה ממוצע: 30 ס"מ

 

אופי

לפודל אין כל בעיה להסתדר עם ילדים, חתולים ואפילו שרקנים. הם ערניים ושופעי חיבה והנם כלבי לוויה למופת. הם נהנים מחיים פעילים ואוהבים להיכלל בכל פעילות משפחתית. הפודלים הזעירים מסתגלים לחיים במקומות קטנים, כל עוד הם זוכים לפעילות מספקת. הם יכולים לשמש כלבי שמירה טובים, כיוון שהם מתריעים על בואם של אורחים אולם אינם נוהגים בתוקפנות. בדרך כלל, הפודלים רגישים לאינטונציה קולית, וזו מן הסתם אחת הסיבות להיותם נוחים לאילוף. בעלים רבים שהשתמשו בשיטות אילוף עדינות ועקביות, אפשרו לכלבי הפודל שלהם להצטיין במבחני משמעת, כדור מעופף ואג'יליטי.


אינטליגנציה
הפודל נבון ביותר ולהוט לרצות. משום כך, הוא נוח מאוד לאילוף.
בדרך כלל, הפודלים רגישים לאינטונציה קולית, וזו מן הסתם אחת הסיבות להיותם נוחים לאילוף. בעלים רבים שהשתמשו בשיטות אילוף עדינות ועקביות, אפשרו לכלבי הפודל שלהם להצטיין במבחני משמעת, כדור מעופף ואג'יליטי.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – זהו גזע פעיל למדי, אשר אוהב לצאת לטיולים ונהנה במיוחד ממשחקים. מומלץ לספק לפודל פעילות כלשהי, כדי לאפשר גירוי מחשבתי בנוסף לגירוי הגופני. הפודלים מצליחים בענפי המשמעת והאג'יליטי וברוב ענפי הספורט הכלבי.

 

התאמה עבור ילדים

בינונית


טיפוח ותצוגה

הפודלים אינם משירים שיער ולעתים מזומנות נסבלים על-ידי אנשים אלרגיים. עם זאת, פרוותם דורשת טיפוח רב, ומחייבת תספורות מקצועיות, כמו גם סירוק והברשה בבית. יש לקחת את הפודל לספר מדי שישה שבועות כדי לעצב את פרוותו. יש לנקות את אוזני הפודל לעתים תכופות כדי למנוע דלקות ובמיוחד במקרה של פודלים קטנים יותר, מומלץ לנקות שיניים באופן יומיומי כדי למנוע הצטברות אבנית שעלולה לגרום לדלקת חניכיים.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד