אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

פומרניאן - Pomeranian


פומרניאן   -   Pomeranian
שמות נוספים: שפיץ ננסי, לולו, פום
ארץ מקור:
אנגליה

 

מקור

ללא ספק, מקורם של כלבי הפומרניאן בכלבים ששימשו לגרירת מזחלות באזור הארקטי, וסביר להניח שהם קרוביו של הקייסהאונד, האלקהאונד הנורבגי והסמויאד. התיעוד האמין המוקדם ביותר של הגזע מגיע מפומרניה, אזור הגובל במדינות הבלטיות, ומקורו במאה ה-19 - אם כי באותה תקופה כלבים אלה היו גדולים בהרבה (בסביבות 13 ק"ג). השגרים של אותה תקופה כלל 10 גורים, ובתוך זמן קצר הסתמנה העדפה ברורה לקטנים שביניהם. באמצע המאה ה-19 התפשט הגזע גם למדינות אירופיות, ובשנת 1888 התאהבה בהם המלכה ויקטוריה והביאה אותם לארצה מאיטליה. היא עצמה נהגה להציג את הכלבים (אשר שקלו בין 5 – 8 ק"ג) בתערוכות כלבים בריטיות, והדבר הגביר את הפופולאריות של הגזע. המגדלים הבריטיים גידלו כלבים קטנים יותר בעלי פרווה רבה יותר. לכן, למרות שהכלב נקרא על שם ארץ מולדתו, הוא נתפס כגזע אנגלי.

 

תיאור

כלבים קטנים ועדינים אלה הם בעלי אופי ייחודי וידידותי. הם נראים כשועלים זעירים, ומצוידים בפרווה חיצונית בעלת שיער ארוך וזקור, וכן שכבה תחתונה עבה, שיוצרת רושם של כדור או מוך. הם נעים בצורה קופצנית וקלילה.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 2 ק"ג

גובה ממוצע: 25 ס"מ

 

אופי

הגזע מלא בחשיבות עצמית ואוהב לטופף בתערוכות ולצאת לטייל. מדובר בכלבים ערניים ואנרגטיים, שמגלים נאמנות כלפי בני משפחותיהם. כלבי הפום אוהבים שמרימים אותם ומפנקים אותם, אולם אין להגזים בכך - משום שהם עלולים להפוך קנאים ואף נשכנים! הם כלבי שמירה מצוינים משום שהם קולניים מאוד ומרתיעים פולשים. למרות אופיים העדין ושופע החיבה, יש להיזהר במיוחד בסביבת ילדים צעירים ולהקפיד שאלה לא מענים אותם, שכן הדבר עלול להפוך אותם לעצבניים. הם מקבלים חיות אחרות בבית, אולם לא יהססו לתקוף מחוצה לו – בלי כל קשר לגודל.אינטליגנציה
כלבי הפום הם נבונים ולהוטים ללמוד ולפיכך קלים לאילוף.
עם זאת, התמדה היא כורח המציאות בכל הנוגע לחינוך לצרכים. חשוב לחנכם לנבוח פעם או פעמיים בלבד כאשר פעמון הדלת מצלצל, ולאחר מכן להשתתק – משום שיש להם נטייה להשמיע מטר של נביחות צווחניות.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

20 - 0 דקות – כלבי הפום אינם תובעניים בדרישות הפעילות שלהם, ומסתפקים בטיולים קצרים או בהתרוצצות בגינה. עם זאת, הם מסוגלים ללכת למרחק רב למדי בטרם יתעייפו.

 

התאמה עבור ילדים

בינונית

 

טיפוח ותצוגה

במהלך ההתבגרות נדרשת הברשה נוספת, כדי לסייע בחילופי הפרווה, אולם לאחר מכן, ניתן להבריש פעם בשבוע. יש לוודא בקביעות כי אין קשרים בשכבת הפרווה התחתונה. אין להשתמש במסרק דק מדי, שכן הוא עלול להסב נזק לפרווה התחתונה ולפגום במראה המלא שלה. יש לסרק את הפרווה היטב בעזרת מסרק גס ולאחר מכן להברישה קלות. מדי פעם יש לקצץ שיער באזור כפות הרגליים.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד