אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

קורגי וולשי - Welsh Corgi

קורגי וולשי    -    Welsh Corgi
שמות נוספים:
קרדי
ארץ מקור:
וויילס

מקור:

התגלו כתבים אשר קובעים כי הקורגי הוולשי היה קיים בבריטניה כבר בשנת 1200 לפנה"ס. הסברה היא, שכלבים אלה הובאו לוויילס על-ידי הקלטים. הם היו פופולאריים מאוד כנוהגי בקר. הקרדיגן קורגי והפמברוק קורגי הוכרו בבריטניה כגזעים נפרדים בשנת 1934.

 

תיאור

הקורגי הוולשי הוא כלב קטן ומוצק, שמתנשא לגובה מועט מעל לקרקע. פרוותו הישרה בינונית או קצרה באורכה ועמידה בפני מים. זנבו מברשתי כשל שועל וגם לראשו מראה שועלי. אורכם של כלבים אלה עולה בהרבה  על גובהם.


טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 15 ק"ג

גובה ממוצע: 30 ס"מ

 

אופי

הקרדיגן קורגי הוא כלב קטן, פעיל ונבון. הם צייתנים ונאמנים למשפחתם. הם מסתדרים על ילדים, כל עוד אלה נוהגים בהם בכבוד. זהו כלב שמתאים במיוחד למשפחה פעילה. יש להתחיל בסוציאליזציה ואילוף של הכלב בגיל מוקדם.


אינטליגנציה
הקרדיגן הוא כלב חכם אשר אוהב אתגרים.
הוא אינו קשה לאילוף, אולם עלול להשתלט על התהליך אם רק מתאפשר לו. כגורים, הם זקוקים לסוציאליזציה ולחינוך.


אנרגיה

בינונית

 

דרישת פעילות כוללת

40-60 דקות – קורגי זה דורש כמות מספקת של פעילות, למרות שיש לו רגליים קצרות, והוא בהחלט אוהב להיות עסוק; עם זאת, הם סתגלנים מאוד מבחינת רמת הפעילות ומתאימים את עצמם לחיי המשפחה. הכלב עדיין מתאפיין באינסטינקט רעיית הצאן של אבותיו, וככזה אוהב חיים פעילים. לכלב זה נטייה לנגוס בעקבים ולרדוף אחר רגליים. יש לציין כי הוא מועד לבעיות גב ומפרקים ולכן יש להיזהר כאשר הפעילות כוללת טיפוס מוגזם במדרגות. מומלץ למנוע טיפוס במדרגות וניתור עד שימלאו לגור 6 חודשים לפחות.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

פרוות הקורגי היא קצרה או בינונית, ישרה ועמידה במים ומצוידת בשכבה תחתונה עבה. הפרווה מחייבת השקעת זמן מועט בלבד בהברשה. יש להבריש שערות מתות ורפויות. אם הכלב בילה זמן בבוץ, קל להסיר את הלכלוך לאחר שהתייבש

 

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד