אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

ראף קולי - Rough Collie

 

 

ראף קולי  - Rough Collie

שמות נוספים: קולי סקוטי

ארץ מקור: סקוטלנד

 

מקור

הסברה היא כי מקורו של כלב זה בכלבים שנלוו לפולשים הרומיים בשנת 50 לפנה"ס, ובכלבים סקוטיים מקומיים. שמם נובע מן הסתם מסוג של כבשה שחורה – הקולי – שגודלה באזורי השפלה של סקוטלנד. בשנות ה-60 של המאה ה-19 התאהבה המלכה ויקטוריה בכלבים אלה כאשר ביקרה באחוזתה שבבלמורל, והביאה עמה כמה מכלבים אלה לטירת וינדזור. הקולי, שהיה ידוע באותה עת ככלב רועים סקוטי, הגיע לזירה בתערוכה של אגודת הכלבים של בירמינגהם ועורר ביקוש רב. הוא הגיע לאמריקה בשנת 1878. בשנות ה-40 של המאה ה-20, הכלב זכה לתהילה רבה עוד יותר כאשר נבחר לככב בסרט "לאסי".

 

תיאור

כלבי הקולי הם כלבים יפים ומעוררי כבוד, בעלי מבט מתוק, נבון ומלא הבעה. הם מאוזנים להפליא וניתנים לזיהוי בקלות בזכות פרוותם השופעת וראשיהם הצרים, המוארכים והמעוצבים. תנועתם חלקה ונראית כאילו היא מתבצעת ללא מאמץ, כשעיקר ההנעה מגיעה מרגליהם האחוריות.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 28 ק"ג

גובה ממוצע: 55 ס"מ

 

אופי

לקולי אופי ידידותי מאוד, ללא זכר לעצבנות או תוקפנות. מדובר בכלבים מאושרים אשר יוצרים קשר הדוק עם בני משפחותיהם ומסתדרים עם כלבים אחרים וחיות מחמד. הקולי הוא בן לוויה נאמן ביותר לילדים, ותמיד נכון לשחק ולקבל גילויי חיבה. הם מגוננים על בתיהם וסביבתם, אולם מקבלים בחמימות אורחים קרואים.


אינטליגנציה
הקולי לומד מהר מאוד ובגלל אופיו הרגיש יש לאלפו בצורה חיובית ללא הענשה פיזית או גערות קולניות.


אנרגיה

גבוהה

 

 דרישת פעילות כוללת

60-80 דקות – למרבה הפלא, כלבי הקולי אינם זקוקים לפעילות רבה ומסתגלים לכל הנסיבות המשפחתיות. עם זאת, יש לאפשר להם ריצה חופשית ומעת לעת לשחק עמם ולזרוק להם כדור כדי שיחזירו אותו. יש להקפיד שלא יעלו במשקל.


התאמה עבור ילדים

גבוהה


טיפוח ותצוגה

בגלל פרוותם הכפולה והשופעת, כלבי הקולי זקוקים להברשה שבועית שתמנע היווצרות קשרים. השכבה התחתונה רכה ופרוותית, צמודה לעור, בעוד שהשכבה החיצונית קשיחה וישרה. במהלך עונת ההשרה מומלץ להבריש באופן יומיומי. כדאי לקצץ מדי פעם בפעם כדי לשלוט בפלומה שעל הרגליים הקדמיות ועל הזנב.דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד