אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

שר פיי - Shar Pei

 

 

 

שר פיי   -  Shar Pei

ארץ מקור: סין

 

מקור

השר פיי הוא גזע בן מאות שנים והנו הכלאה בין המסטיף לגזעים נורדיים. הלשון הכחולה היא מאפיין משותף לו ולצ'או צ'או, אשר גם דמו זורם בעורקיו. במקור, השר פיי נחשב למעדן בסין והוצאתם אל מחוץ לחוק כחיות מחמד בארץ זו כמעט גרמה להכחדתם. למרבה המזל, מגדל מודאג בשם מאטגו לאו הצליח לעורר עניין בעולם המערבי והגזע ניצל. כאשר השר פיי הגיע לאמריקה בראשית שנות ה-70 הוא סווג כגזע הנדיר ביותר בעולם.

 

תיאור

ניתן לזהות את השר פיי בקלות בזכות קפלי עורו והבעתו ה"זועפת". הם בעלי מבנה מרובע ונמוך ונראים רבי עוצמה ובעלי מבנה עצמות איכותי. מדובר בכלבים מאוזנים, אשר נעים בצורה חופשית ונמרצת. גם פרוותם ייחודית לגזע: היא קצרה וזיפית ונוקשה למגע. היא קצרה וזקורה על הגוף, אולם שטוחה יותר על הגפיים.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 18 ק"ג

גובה ממוצע: 48 ס"מ

 

אופי

שרפיי שעבר סוציאליזציה נאותה הנו כלב משפחה למופת, אשר מסור לבעליו ולילדים. הם נאמנים, שובבים ופעילים, אולם יכולים להיות עיקשים וטריטוריאליים אם אינם זוכים לאילוף נאות בצעירותם. באופן טבעי, הם חשדניים כלפי זרים. הם יסתדרו עם חתולים אם נחשפו אליהם כגורים, אולם בעייתיים ביחסם לכלבים אחרים. הם אוהבים להיות בחוץ ושונאים קור.


אינטליגנציה
למרות שכלבים אלה נבונים מאוד, הם זקוקים לאילוף עקבי ומאלף נחוש.
אם אתה רך, הססן או חסר עקביות, התפקידים יתהפכו. למעשה, רובם עיקשים מכדי שאפשר יהיה לאלף אותם!


אנרגיה

בינונית


דרישת פעילות כוללת

20 - 0 דקות – למרות שמדובר בגזע פעיל, השר פיי יסתפק בכל רמת פעילות שתציע לו, כל עוד יש לו די זמן למשחק חופשי. יש להיזהר כאשר הוא אינו קשור וחובה לדאוג לאזור/גינה תחומים.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

יש לטפח את השר פיי במיוחד כשהוא עדיין גור. שושלות מסוימות מתאפיינות בזנבות קצרים מאוד ואלה מחייבים בדיקה קפדנית וניקוי כדי למנוע דלקות. יש לבחור את השמפו שבו משתמשים בקפידה וכיוון שהציפורניים צומחות במהירות, יש לקצץ אותן בקביעות. יש לבדוק את העיניים מדי יום. הפרווה עצמה זקוק לסירוק במברשת רכה.

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד