אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

שיצו - וShih Tzu

שיצו -  Shih Tzu

שמות נוספים: Chrysanthemum Dog
ארץ מקור: טיסט (סין)

 

מקור

לפי הסברה, מקורם של כלבים אלה בטיבט, שבה חיו במקדשים ומדי פעם הוענקו כשי לקיסרי סין. לאחר הגעתם לסין הם עברו הכלאה עם הפקינז והפכו לגזע המוכר לנו כיום. הם הגיעו לבריטניה לאחר 1912, אולם לא זכו להכרה עד לשנת 1949. הם זכו להכרה באמריקה רק בשנות ה-60.

 

תיאור

השיצו הוא כלב קטן ומוצק בעל פרווה ארוכה. הוא מתקדם בהילוך יהיר, כשזנבו מתנשא מעל לגבו.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 6 ק"ג

גובה ממוצע: 26 ס"מ

 

אופי

השיצו הוא כלב שופע חיבה, שובב ונבון. הוא אוהב ילדים ומקבל כלבים וחיות אחרות, בתנאי שנחשף אליהם מגיל צעיר. כגזע, מדובר בכלבים עצמאיים שנוהגים בחשדנות כלפי זרים.


אינטליגנציה
מדובר בכלבים קטנים ונבונים, שעשויים להיות עצמאיים למדי.
הם נהנים מן הלימוד ואוהבים לרצות. הם יכולים להיות עיקשים לעתים ובגלל יחסם המתנשא, יכולים ליצור את הרושם שמשימות מסוימות נחותות מדי עבורם. סבלנות ועקביות יסייעו להם להפוך לצייתנים יחסית.


אנרגיה

נמוכה

 

דרישת פעילות כוללת

20 - 0  דקות – הם דורשים פעילות אולם שמחים להישאר בבית ולשחק. הם מסתפקים בטיולים רגליים קצרים.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

פרוות השיצו ארוכה, רכה וצפופה, והוא מצויד בשכבה תחתונה שופעת. הם זקוקים להברשה יומיומית רבה, כדי לשמור על מצב נאות של פרוותם. מומלץ להרגיל את הכלב לטיפוח בגיל צעיר מאוד. כמו כן, הם דורשים רחצה לעתים תכופות, לפעמים אפילו פעם בשבוע. זכור כי יש לייבשם לגמרי. כיוון שהשיער צומח כלפי מעלה מאזור גשר האף, הוא נאסף לעתים בציצית על גבי הראש. ייתכן שיהיה צורך לשטוף את פניהם מדי יום, שכן שאריות מזון נדבקות לשערם. כאשר הפרווה ארוכה מדי ניתן לקצרה. מומלץ להיוועץ בספר מומחה או במגדל עצמו.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד