אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

שנאוצר ענק - Schnauzer Giant

שנאוצר ענק   -   Schnauzer Giant

שמות נוספים: Riesenschnauzer
ארץ מקור:
גרמניה

 

מקור

כלבים מסוג שנאוצר מופיעים ביצירות אמנות ובפסלים כבר במאה ה-15. השנאוצר הענק התפתח על בסיס השנאוצר הרגיל. מקורו בדרום גרמניה והאזורים הסמוכים של שוויץ וצרפת. במקור, הוא שימש כרועה בקר במאה ה-15 והמשיך לעשות כן עד לסלילת מסילות רכבת. במאה ה-19, הענקים הפכו נפוצים ככלבי שמירה בערים. במהלך מלחמות העולם כלב זה שימש לעבודות שיטור וצבא, והדבר גרם כמעט להכחדתו. הם הוצגו לראשונה ב-1909 והגיעו לאמריקה בערך בתקופה זו. הם מעולם לה זכו לפופולאריות של ממש, אולם יש להם תכונות מוערכות רבות.

 

תיאור

השנאוצר הענק הוא כלב גדול שנראה כמעט רבוע בצורתו. הגזע מוצק ושרירי ומתאפיין בהבעה ערנית. שיער הגבות, השפם והרגליים ארוך מאשר במקומות אחרים בגוף ומעניק לכלב מראה ייחודי מאוד. לענק ראש מלבני ואורך גופו זהה לגובהו בנקודת המפרקת.

 

טווח משקל/גובה

משקל ממוצע: 42 ק"ג

גובה ממוצע: 65 ס"מ

 

אופי

מדובר בכלבים ערניים ופעילים, אשר יכולים להיות עקשנים ונחושים, וזקוקים לאילוף נוקשה. הם יכולים להיות כלבים של איש אחד או משפחה אחת, ויכולים להפוך טריטוריאליים מאוד. הכלב מסתדר היטב עם כלבים אחרים, חיות בית וילדים. מתאים במיוחד למשפחה פעילה. הוא ממהר להתריע בפני משפחתו על זרים שמתקרבים לטריטוריה שלו, והנו כלב שמירה מצוין. יש להתחיל בסוציאליזציה ואילוף של הכלב בגיל מוקדם. אין זה גזע מומלץ לבעלים חסרי ניסיון.


אינטליגנציה
השנאוצר הענק הוא כלב נבון שניתן לאילוף בקלות, למרות שהוא זקוק לאילוף עקבי, שכן הוא יכול להיות עיקש למדי.
כגורים, הם זקוקים למידה רבה של סוציאליזציה ולאילוף. באירופה משתמשים בהם לעבודות שיטור וביטחון.


אנרגיה

גבוהה

 

דרישת פעילות כוללת

20 - 0 דקות - השנאוצר הענק נהנה מפעילות וממשחק, למרות שהוא יכול להיות פראי במשחקו ולכן יש להשגיח בקפידה, שמא המשחק יהפוך סוער מדי. הוא אוהב פעילות ונמשך למרחבים.

 

התאמה עבור ילדים

גבוהה

 

טיפוח ותצוגה

פרוות הענק נוקשה, זיפית וקצרה, ולה שכבה תחתונה צפופה. יש לבצע הברשה כוללת לפחות פעמיים בשבוע. במסגרת תערוכות חובה להסיר שערות באופן ידני, אולם משימת הקיצוץ של כלב משפחתי זה היא פשוטה ונוחה.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד