אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

אימוץ חתול בוגר

 

 

אימוץ חתול בוגר

למרות הקסם העצום שיש בגורי חתולים, לא כל אחד מסוגל להכניס הביתה גוש של אנרגיה מתפרצת על ארבע רגליים. בבריטניה, עשרות אלפי חתולים בוגרים ננטשים או מוצעים לאימוץ מדי שנה. אימוץ חתול בוגר מבית מחסה או עמותה מוכרים לחתולים יכול לגרום סיפוק רב, ומעניק לחיית המחמד הזדמנות נוספת להפוך לחלק מבית אוהב, כפי שמגיע לה.

היתרונות שבאימוץ חתול בוגר

1.        חתולים בוגרים נוטים להיות שלווים ורגועים יותר, בעלי אופי ושגרה מבוססים. סביר להניח שהם שרפו כשהיו גורים את האנרגיה העודפת שהייתה אצורה בהם, ועכשיו הם מוכנים לחיים רגועים יותר, לאחר שהפנימו מספר כללי התנהגות ביתיים – כגון הבנת ייעודו של ארגז הצרכים!

2.        עמותה בעלת מוניטין תקפיד לבצע בדיקה רפואית יסודית של החתול וכן תוודא כי החתול מסורס, מחוסן, מטופל נגד תולעים ומצויד בשבב, ותעניק לו כל טיפול דרוש לפני האימוץ.

3.        במקרים רבים ההיסטוריה של החתול ידועה, כך שבעמותה יוכלו לסייע לך בבחירת חיית מחמד אשר תתאים לביתך ולסגנון חייך. אנשי המרכז אף עשויים לדעת אם החתול מתאים לחברת ילדים, חתולים אחרים או כלבים. בדרך כלל, העמותות השונות מעוניינות בדיוק כמוך להגיע להתאמה מושלמת, ולא ינסו להיפטר מחיה בעייתית.

4.        עמותות מובילות יכולות לספק תמיכה וייעוץ לאורך כל חיי החתול.

5.        לאור ריבוי החתולים המועמדים לאימוץ, אין כמעט ספק שתמצא חיית מחמד שמתאימה עבורך – בין אם מדובר בחתול גזעי או בחתול רחוב.

6.        בנוסף, יהיה לך סיפוק עצום מעצם הידיעה שאפשרת לחתול שלך ליהנות מהזדמנות שנייה.

אזהרות

7.        חתולים בוגרים המאומצים דרך עמותות מוכרות הופכים לחיות מחמד נהדרות, אבל כדאי לזכור מספר נקודות.

8.        היה כן ויסודי כשאתה מתאר את סגנון חייך והסדרי המגורים שלך. חתול אשר מורגל בחיי רחוב, לדוגמה,יתקשה בהתאקלמות כחיית מחמד ביתית.

9.        חתולים בוגרים עלולים להיות מקובעים בכל הנוגע להרגלים. ייתכן שחתול בוגר יזדקק לזמן כדי להתרגל ולהשתלב בחייך.

10.     לעתים ההיסטוריה של החתול אינה ידועה במלואה, במיוחד אם מדובר בחתול שננטש. ודא שהחתול שלך עובר בדיקה רפואית יסודית לפני האימוץ, וזכור כי חתול שסבל מיחס רע עלול לשאת מטען רגשי ושייתכן כי יהיה עליך לגלות סבלנות עד שתוכל לעורר מחדש את אמונו.

11.     אם יש לך כבר חתול, כדאי לדעת שהכנסת חתול בוגר הביתה עלולה להיות מלווה בחיכוכים רבים יותר מאשר הכנסת גור.

12.     אם אתה מאמץ חתול גזעי מחתולייה או בית גידול, זכור כי השתמשו בהם למטרות הרבעה או תצוגה, ולכן ייתכן כי פיתחו דפוסי התנהגות מסוימים.

היכן לאמץ
בארץ קיימים מספר גופים העוסקים באימוץ, החל בעמותות ממשלתיות וכלה בבתי מחסה וחתוליות.
תוכל למצוא אפשרויות רבות באינטרנט או במדריך הטלפון. זכור, כי גם הארגונים הגדולים מעדיפים אדם שגר בסביבתם הקרובה ואינם מפרסמים במקומות מרוחקים. כדי לסייע לך בבחירתך, תאם ביקור במרכז, בדוק את המתקנים שלהם ואת מצבם הכללי של החתולים שבמקום. במרכז יהיה עליך למסור פרטים אודות ביתך ואורח חייך, וייתכן אף שתתבקש להביא עמך את חיות המחמד הקיימות שלך כהוכחה לבעלות אחראית.

גם גורים
לסיום, אם אתה נחוש בדעתך לאמץ גור חתולים, לעתים מזומנות אפשר לאמץ גם חתלתולים, במיוחד בסביבות עונת ההמלטה.

 

 

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד