אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

הפיכה לבעלים של חתול

הפיכה לבעלים של חתול

החלטת שחתול הוא חיית המחמד המתאימה לך ובחרת בסוג המועדף עליך. אבל האם אתה מוכן להיות בעלים אחראי של חתול? בטרם תמצא את החתול המושלם עבורך, עליך לקבל עוד מספר החלטות חשובות.

1.        האם אתה מוכן למחויבות הכרוכה בטיפול "במשרה מלאה" בחתול למשך 15 השנים הבאות? בדרך כלל, חתולים חיים זמן רב ורבים מהם מגיעים ל-20 שנות חיים.

2.        האם תוכל לעמוד בשני סבבי משחק של 20 דקות עם חתולך מדי יום? הדבר חשוב במיוחד עבור חתולים שמבלים את כל חייהם בבית ושסבבי משחק אלה הם ההזדמנות היחידה שלהם ליהנות מפעילות גופנית ומגירוי.

3.        האם יש לך זמן לטפח את החתול בקביעות? במקרה של רוב החתולים, הטיפוח הוא מהיר וקל לביצוע, אולם אם אתה מעוניין בגזע ארוך שיער, יש צורך בסירוק יומיומי שעלול לצרוך זמן רב.

4.        האם יש לך שכן או חבר אוהב חתולים, אשר יוכל לטפל בחתול כשעליך לנסוע? חתולים הם יצורים בעלי הרגלים קבועים, שאוהבים את הנוחות הביתית וייתכן שיעדיפו להישאר בבית כשעליך לנסוע לתקופות קצרות.

5.        האם בני המשפחה שלך מעוניינים אף הם בחתול בדיוק כמוך?

6.        האם אתה, או מישהו מבני משפחתך, סובלים מאלרגיה לחתולים? גם אם כן, אל תפסול מראש את האפשרות של אימוץ חתול - יש אנשים שסובלים מאלרגיה לסוגים מסוימים של פרווה. סירוק קבוע של הפרווה יסייע גם בהסרת הרוק והקשקשים של החתול, אשר גורמים לאלרגיה בקרב אנשים מסוימים, וכמו כן תמיד אפשר למנוע מן החתול את הכניסה לחדר השינה של בן המשפחה האלרגי. אם אתה מודאג, תמיד כדאי לברר את העניין עם הרופא.

7.        האם אתה יכול להרשות לעצמך להחזיק בחתול? רכישת מיטה, לוחות גירוד, צעצועים, קולר וכד' יכולה להיות יקרה למדי ולעתים קרובות התשלום לווטרינר מהווה הפתעה לא נעימה. רכישת ביטוח לחיית המחמד יכול לסייע בחלוקת התשלומים ואף להבטיח שקט נפשי.

8.        אם כבר יש בבעלותך חיות מחמד, האם הן ידידותיות לחתולים?

9.        האם הבית שלך נמצא בקרבת כביש סואן? מדי שנה, חתולים רבים מתים או נפצעים בתאונות דרכים – לכן חשוב היטב על בטחונו של חתולך לפני שתאפשר לו לצאת החוצה.

10.האם אתה חולה ניקיון?החתול משאיר שערות על בגדים, רהיטים ושטיחים.

אם שקלת היטב את כל הגורמים הנזכרים לעיל ואתה עדיין משוכנע כי החתול הוא חיית המחמד עבורך, הגיעה העת לצמצם את החיפוש שלך- ולבחור בסוג או בגזע המתאים.

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד