אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

מציאת החתלתול המושלם

מציאת החתלתול המושלם

אם החלטת שגור חתולים מתאים לך, ויש לך מושג מהו הגזע שבו אתה מעוניין, כל שנותר לך הוא למצוא את חיית המחמד המושלמת עבורך. תחילה עליך למצוא בית מחסה או בית גידול אחראי.

חתלתול מבית מחסה
בבתי המחסה הפזורים ברחבי הארץ ואשר מתמחים במציאת בתים לחתולים ניתן למצוא חתולים מכל סוג וגיל. בבית מחסה טוב כלובים נקיים ונעימים, כולל אזור חמים ומוגן לשינה, ארגזי צרכים נקיים וצעצועים.

הצוות במקום ידידותי, אכפתי ומבין, ומן הסתם ישאל אותך שאלות רבות אודותיך ואודות סגנון חייך כדי שיוכל לאתר עבורך את החתול המתאים ביותר. רוב העמותות בעלות המוניטין עורכים ביקור בית כדי לוודא כי ביתך וסביבתו אכן בטוחים. מרבית העמותות מעקרות/מסרסות את החתולים לפני מסירתם לאימוץ, או מחייבות אותך לחתום על הסכם המבטיח את ביצוע הפעולה.

מציאת בית גידול
ראשית, צור קשר עם מזכירות מועדון הגזע שבו אתה מעוניין.
ייתכן שבמועדוני הגזע תהיה רשימה של שגרים זמינים, או שהם יוכלו לקשר בינך לבין בתי גידול באזורך. באפשרותך גם לבקר בתערוכות חתולים כדי לפגוש מגדלים ובעלי חתולים ולדלות מידע נוסף. בדרך כלל, חתולים גזעיים זמינים לאורך השנה כולה.

שאלות שיש להפנות לבית הגידול

1.    ברר מהי מידת ההתעניינות שלהם בגזע. לדוגמה, האם הם מציגים את החתולים בתערוכות, מזווגים לעתים מזומנות, או שמדובר בחיות מחמד בלבד? גורמים אלה עשויים להצביע על רמת תשומת הלב המוקדשת להכנת גורי החתולים לקראת חייהם כחיות מחמד.

2.     מהו מספר המלטות השגרים מדי שנה? מגדלים אחראים מסתפקים בשגר אחד בשנה לכל נקבה. כמה שגרים המליטה החתולה הספציפית?

3.    היכן יגודלו הגורים? חתלתולים הגדלים בבית יהיו חברותיים בהרבה מאשר גורים המוחזקים בחתולייה.

4.     איזה שירות מציע בית הגידול לאחר המכירה? מגדלים אחראים מספקים ייעוץ ותמיכה במשך כל חיי החתול.

5.       האם ידוע על בעיות גנטיות מסוימות בשושלות בית הגידול?

פגישה עם המגדל
אם אתה שבע רצון מתשובות המגדל – ואם המגדל השתכנע שאתה מסוגל לספק בית מתאים לאחד מחתוליו – הרי שהגיעה העת למפגש פנים אל פנים כדי שגם אתה תשתכנע.

ודא כי חתוליו של המגדל ידידותיים, בעלי מראה בריא והתנהגות נאותה, וכי המגדל מתייחס אליהם בצורה חופשית וידידותית.

נקבות עלולות להיות חשדניות כלפי אנשים הבוחנים את השגר שלהן, אולם לא אמורות לגלות עצבנות או תוקפנות. ייתכן שמצבן הכללי ופרוותן לא יהיו במצב מעולה לאחר ההמלטה, אולם מכל בחינה אחרת הן אמורות להיראות בריאות.

האם גם האב נמצא בבעלות המגדל? אם כן, בקש לראות אותו. למרות שלזכרים אין כל מעורבות בגידול הגורים, מחקרים מוכיחים כי גורים יורשים תכונות אופי מאבותיהם, ולכן יש חשיבות לאופי. ברר פרטים לגבי בריאות האב, מוצאו והמזג שלו.

השגר
לאחר שמצאת את הגזע הרצוי ושגר של גורים זמינים, בקר את הגורים מספר פעמים בטרם תחליט לקחת אחד מהם הביתה.
תכונות האופי מתגלות בתוך ימים או שבועות, ויכולות לסייע לך להחליט אם חתלתול מסוים מתאים למשפחתך. בדרך כלל, הצפייה בשגר מתקיימת כאשר הגורים בני חמישה שבועות בערך. נסה לערוך את הביקור בשלב מוקדם ככל האפשר. ייתכן שלאחר מספר ביקורים תוכל כבר לזהות אופי עצבני, מסתגר או ראקטיבי, ולהימנע מקניית הגור המסוים, או שלפחות יהיה לך מושג למה אתה נכנס!

הערכת אופי
הקדש מספר דקות למעקב אחר האינטראקציה שמקיימים הגורים זה עם זה.
אפילו בגיל חמישה או שישה שבועות ניתן להבחין בתכונות אופי מתפתחות – החתלתול הביישן וחסר האונים, או הגור המוטרף, שעושה הכול בקצב של 100 קמ"ש.

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד