אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

אוסיקט- Ocicat

 

 

אוסיקט - Ocicat

שמות נוספים: אוסי

ארץ מקור: אמריקה

 

מקור

האוסיקט הוא גזע חתולים חדש יחסית, שמקורו בזיווג מקרי בשנות ה-60. סיאמי סיל פוינט ואביסיני רגיל זווגו במסגרת ניסיון שערכה וירג'יניה דיילי מחתוליית Dalay שבאמריקה ליצור אביסיני-סיאמי מחודד. אחד הגורים זווג בהמשך עם סיאמי שוקולד מחודד. הגורים שנוצרו בעקבות זיווג זה התאפיינו במגוון צבעים ודפוסי פרווה, אולם לאחד מהם הייתה פרווה מדהימה עם כתמי זהב על רקע שנהב והוא נראה כחתול מנומר פראי (=Ocelot) ומכאן השם "אוסיקט". הגב' דיילי המשיכה לגדל חתולי אוסיקט ושילבה גם את האמריקני קצר השיער בתוכנית הגידול, אשר הניבה צבעי כסף יפים וכן מערכת שרירים ועצמות חזקות. בראשית שנות ה-80, האוסיקט הפך פופולארי יותר ויותר, הגזע זכה למעמד זמני באמריקה והופסקה ההכלאה עם גזעים אחרים למעט האביסיני. הגזע זכה למעמד "אליפות" באמריקה בשנת 1987. ב-1988 הגיעו חתולי האוסיקט הראשונים לבריטניה וזכו גם בה לפופולאריות שממנה הם נהנים בארצות הברית.

 

תיאור

מקור השם "אוסיקט" בדמיון הקיים בין החתול לבין ה-Ocelot, חתול בר בעל פרווה מנומרת. אבל אין זה דפוס הפרווה לבדו אשר תורם למראה הפראי, אלא גם התנועה החיננית, הגמישה והזריזה, אשר מאפיינת חתולים אלה כאשר הם פעילים. הם דומים לחתולי הבר במובנים רבים, גם כאשר הם צדים טרף "מדומה" או מתרוצצים בתוך משחק. האוסיקט הוא חתול בינוני עד גדול, בעל פרווה מנומרת מאוד. לראשו צורת טרפז, ארוך יותר מאשר רחב, עם עקומה רדודה מן החרטום ועד ללחי. בין גשר האף למצח מקשר שיפוע מודגש אך עדין. החרטום רחב ובולט ובלסת ניכר שמץ של מרובעות. הסנטר עמוק ומודגש והפה רחב ומאוזן. הראש נתמך על-ידי צוואר אלגנטי ומקומר. הגוף היציב מתאפיין בעצמות ושרירים חזקים. החזה עמוק ורחב והגב ישר וגבוה מעט יותר בחלקו האחורי, כך שהוא יוצר רושם של חתול בר בשעת ציד. הרגליים בינוניות באורכן, חזקות ושריריות, והכפות אובאליות. הזנב ארוך, יוצא מבסיס רחב ולמעשה לא הופך צר יותר.

 

אופי

למרות שחתולי האוסיקט נראים כחתולי בר, המזג שלהם אינו משקף דמיון זה כלל ועיקר. הם חכמים ושובבים, סקרנים וידידותיים ולעולם אינם מגלים תוקפנות. כמו כל החתולים הפעילים, הם מעדיפים חברה ושמחים מאוד בקרבת בני אדם, אולם אם בני האדם עובדים במשך כל שעות היום הם מעדיפים אוסיקט נוסף כחבר למשחק. האוסיקט הוא סתגלן ואם מטעמי בטיחות הגינה היא מחוץ לתחום, הוא יסתפק ב"חדר כושר" בתוך הבית, בתנאי שזה מכיל לוח גירוד ומדרגות.

 

טיפוח ותצוגה

קצר שיער


חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד