אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

אקזוטי קצר-שיער - Exotic Shorthair

 

אקזוטי קצר-שיער - Exotic Shorthair

ארץ מקור: אמריקה

 

מקור

בכל מובן אפשרי, האקזוטי קצר השיער אינו אלא פרסי קצר-שיער, ולכן הוא נכלל באגף ארוכי השיער של תערוכות החתולים. הגזע הוא תוצאה של גידול מוקפד שנערך באמריקה, תוך שימוש במיטב החתולים מזן האמריקני קצר השיער והפרסי ארוך השיער. המטרה הייתה ליצור חתול שדומה בכל מובן לפרסי, מלבד בפרווה. הפרווה, שאורכה בינוני, נוחה בהרבה לטיפוח אולם מתאפיינת באותו מגוון עצום של צבעים ודפוסים. האקזוטי קצר-השיער נראה לראשונה בשנות ה-60 והופך בהדרגה לחתול נפוץ מאוד.

 

תיאור

האקזוטי קצר-השיער הוא חתול בריא בגודל בינוני. ראשו עגול ומסיבי וגולגולתו רחבה. האוזניים קטנות, בעלות קצוות מעוגלים וממוקמות במורד הראש, במרחק גדול זו מזו. הלחיים מלאות. האף רחב וקצר עם פחיסות ברורה. כיסוי האף צריך להיות מלא וקצהו העליון אינו יכול להיות מעל לקו התחתון של העין. הסנטר חזק והלסתות רבות עוצמה. העיניים גדולות ועגולות, מרוחקות זו מזו ומרהיבות בצבען. הגוף הקומפקטי מתאפיין בחזה רחב ועמוק, כתפיים ואחוריים מסיביים. הרגליים קצרות, עבות וחזקות. הכפות העגולות גדולות ומוצקות. הזנב קצר.

 

אופי

האקזוטי קצר-השיער מתאפיין באופיים שופע החיבה של ארוכי השיער, דודניו. בדרך כלל, הוא טוב עם ילדים ואינו שובב כרבים מן הגזעים ארוכי השיער. הוא מרוצה מאוד כשמשאירים אותו לבד בבית ולכן מתאים מאוד כחתול ביתי.

 

טיפוח ותצוגה

ארוך שיער.

 

חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד