אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בומביי - Bombay

 

 

 

בומביי  - Bombay

ארץ מקור: בריטניה וארה"ב

 

מקור

קבוצת החתולים האסיאתיים פותחה על-ידי מגדלים שניסו ליצור חתולים מן הזן הבורמזי, אולם בצבעים שאינם קיימים בקרב חתולים אלה – הבומביי הוא גרסת השחור-פחם של החתול האסיאתי.

 

תיאור

קיימים שני חתולים אשר מכונים "בומביי", אולם רק אחד מהם מוכר על-ידי ה-Governing Council of the Cat Fancy כאסיאתי שחור. הגרסה האחרת (אשר נראית זהה כמעט לחלוטין) נוצרה באמריקה בשנות ה-50, באמצעות הכלאה של בורמזי בצבע צובל עם אמריקני שחור קצר-שיער. הבומביי הוא חתול בגודל בינוני, שלו פרווה מבהיקה בצבע שחור פחם. הראש מתאפיין במרווח ניכר למדי בין האוזניים ובכיפה עגלגלה מעודנת. הלסת רחבה באזור הציר והולכת ומתחדדת עד לחרטום הרחב והעבה. בפרופיל, הראש יוצר טריז קצר ומתאפיין בסנטר נוקשה ובחוטם קצר. הסנטר וקצה האף ממוקמים במישור אנכי אחד. האוזניים בגודל בינוני ולהן קצוות מעוגלים. הן ממוקמות כך, שהן ממשיכות את זווית הפרצוף ומוטות קמעא קדימה. עיניו היפות בגוני נחושת/זהב והן מרוחקות זו מזו, גדולות ומלאות הבעה. הגוף חזק ושרירי והגב חסון וישר. הרגליים הן באורך בינוני, כשהרגליים האחוריות ארוכות מעט יותר מאשר הקדמיות. הכפות אובאליות והזנב בינוני עד ארוך והופך צר יותר באזור הקצה המעוגל.

 

אופי

הבומביי הוא חתול ידידותי, חכם ושופע חיבה. בדומה לחברים אחרים בקבוצה האסיאתית, הסקרנות והידידותיות של הבומביי יכולה לגרום לו לתעות לתוך מכוניתו של אורח או מכוניות משלוח, וייתכן שמוטב לתחום אותו לבית או לגינה סגורה. בדרך כלל, הם מקבלים תיחום כזה בשמחה, שכן מעל לכול הם אוהבים את הנוחיות של ביתם. הם אוהבים לשחק ויש לספק להם צעצועים ולוח גירוד כשעשוע, ובנוסף יש להקדיש להם זמן משחק בחברת בני אדם. הם יכולים להיות רגישים מאוד למצב הרוח של בעליהם, והדבר הופך אותם לבני לוויה מעולים. בדרך כלל, הם טובים מאוד עם ילדים וכשנמאס להם מן הרעש והצלצולים שמאפיינים את המשחק בחברתם פשוט פורשים עד שהשקט חוזר על כנו.

 

טיפוח ותצוגה

קצר-שיער (משתייך לקבוצה האסיאתית)

 

חזרה לתוכן העניינים

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד