אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בורמילה - Burmilla

 

 

 


בורמילה - Burmilla

ארץ מקור: בריטניה

 

מקור

הבורמילה נוצר בשוגג, לאחר מפגש חשאי בין צ'ינצ'ילה זכר לבין נקבת בורמזי בצבע לילך. הגורים היו כה יפים, עד שהלהיבו את כל מי שראו אותם ובתוך זמן קצר נמצאו בתים לכולם. למעשה, העניין בהם היה כה רב, עד שבוצע זיווג חוזר וזו הייתה למעשה ראשיתו של גזע חדש. הגורים דמו יותר לגזע הבורמזי מאשר לצ'ינ'צילה ואף התאפיינו במזג הידידותי והחקרני של הבורמזים, אולם צבעם היה הכסוף המרהיב של הצ'ינ'צילה וכן ניכרו בהם הסימונים המחודדים של זן זה.

 

תיאור

הבורמילה הוא חתול בגודל בינוני, וזאת בזכות הדם הבורמזי הזורם בעורקיו. במקרה של חתולים אסיאתיים כגון הבורמזי, הנקבה קטנה ועדינה בהרבה מן הזכר. הראש מתאפיין במרווח ניכר למדי בין האוזניים ובכיפה עגלגלה מעודנת. הלסת רחבה באזור הציר והולכת ומתחדדת עד לחרטום הרחב והעבה. בפרופיל, הראש יוצר טריז קצר ומתאפיין בסנטר נוקשה ובחוטם קצר. הסנטר וקצה האף ממוקמים במישור אנכי אחד. האוזניים בגודל בינוני ולהן קצוות מעוגלים. הן ממוקמות כך, שהן ממשיכות את זווית הפרצוף ומוטות קמעה קדימה. העיניים מרוחקות זו מזו והן גדולות ומלאות הבעה. העיניים יכולות להיות בכל גוון, החל בזהב וכלה בירוק. הגוף חזק ושרירי והגב חסון וישר. הרגליים הן באורך בינוני, כשהרגליים האחוריות ארוכות מעט יותר מאשר הקדמיות. הכפות אובאליות והזנב בינוני עד ארוך והופך צר יותר באזור הקצה המעוגל.

 

אופי

הבורמילה סוער פחות מן הבורמזי, אולם רגוע פחות מן הצ'ינצ'ילה. חתולים אלה אוהבים תשומת לב וצריכים להיות חלק ממשפחה. הם יכולים להיות תובעניים למדי ולעתים מזומנות נשרכים אחר בעליהם ברחבי הבית, כשהם משוועים לתשומת לב. לעתים קרובות, כאשר מדברים אליהם, נדמה כי הם מבינים ואף עונים. החתולים האסיאתיים חכמים מאוד ולעתים קרובות יכולים להתגבר על בעיות כגון פתיחת דלתות. לעתים תכופות, הסקרנות והידידותיות של חתולים אסיאתיים כגון הבורמילה יכולה לגרום להם לתעות לתוך מכוניתו של אורח או מכוניות משלוח, וייתכן שמוטב לתחום אותם לבית או לגינה סגורה. בדרך כלל, הם מקבלים תיחום כזה בשמחה, שכן מעל לכול הם אוהבים את הנוחיות של ביתם. הם אוהבים לשחק ויש לספק להם צעצועים ולוח גירוד כשעשוע, ובנוסף יש להקדיש להם זמן משחק בחברת בני אדם. הם יכולים להיות רגישים מאוד למצב הרוח של בעליהם, והדבר הופך אותם לבני לוויה מעולים. בדרך כלל, הם טובים מאוד עם ילדים וכשנמאס להם מן הרעש והצלצולים שמאפיינים את המשחק בחברתם פשוט פורשים עד שהשקט חוזר על כנו.

 

טיפוח ותצוגה

קצר-שיער (משתייך לקבוצה האסיאתית)

 

חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד