אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

בלינזי - Balinese

 

 

 

 


בלינזי Balinese  - 

גוונים מסוימים של חתול בעל מראה זהה כמעט נקראים Javanese בארה"ב

ארץ מקור: אמריקה

 

מקור

בעיקרון, החתול הבלינזי הוא סיאמי ארוך שיער, ומקורו בחתולים הסיאמיים שנשאו גן מוטנטי של שיער ארוך. אין לבלבל את הגזע עם הקולורפוינט ארוך השיער, שהנו פרסי ארוך שיער עם חודי צבע. בתחילת המאה ה-20 המגדלים נהגו למסור את הגורים ארוכי השיער שלהם, עד שלאחר מלחמת העולם השנייה התחילה מריון דורסי מקליפורניה לגדל אותם בכוונה תחילה. בתחילה הם הוגדרו כ"סיאמיים ארוכי שיער", אולם מועדוני הגזע הסיאמי הביעו את מחאתם בנוגע לדמיון בשם, והכינוי "בלינזי" הוצע בגין הדמיון בין החתולים לבין רקדני המקדשים האלגנטיים מן המזרח הרחוק. בשנת 1961 כבר זוהה הבלינזי באמריקה, אולם הוא יובא ליבשת אירופה רק באמצע שנות ה-70. בבריטניה הוא זכה להכרה ולמעמד גזעי בשנת 1986.

 

תיאור

הבלינזי הוא חתול יפה ואלגנטי בגודל בינוני, שמתאפיין בקוויו הגמישים של הסיאמי אולם גם בפרווה משיית ושופעת. ראשו מוארך ונישא על גבי צוואר אלגנטי, רחב בין האוזניים אך הולך והופך צר כשהוא גולש בקווים ישרים עד לחרטום המעודן ולפרופיל הישר. האוזניים גדולות ועשויות להכיל פלומת שיער. העיניים כחולות בהירות ואוריינטליות בצורתן ובמיקומן. הגוף עדין וחינני, והרגליים האחוריות ארוכות יותר מאשר הקדמיות. הרגליים דקות והכפות קטנות ואובאליות. הזנב ארוך, מחודד ופלומתי.

 

אופי

מזגו של הבלינזי דומה לזה של הסיאמי, אולם יש בעלים הסבורים כי הבלינזי שקט יותר, כפי הנראה בגלל השפעתו של גן השיער הארוך. עם זאת, סביר להניח שהבלינזי יהיה טיפוס מוחצן, הדורש תשומת לב מבני האדם שבסביבתו. מדובר בחתולים אוהבי משחק, שניתן ללמדם להביא חפצים. הם קולניים מאוד ונדמה כמעט שהם מדברים עם בעליהם. הם נאמנים עד מאוד ואינם מקבלים בקלות יריבים המתחרים על תשומת הלב של בעליהם. הם צריכים להיות חלק ממשפחה וזקוקים לחברה כמעט תמיד, ולכן אינם מתאימים לך אם אתה מבלה שעות רבות בעבודה מחוץ לבית. תוכל להתגבר על בעיה זו אם תגדל שני חתולים! הם שמחים מאוד להיות חתולים של בית.

 

טיפוח ותצוגה

פרווה ארוכה למחצה (סיאמי ארוך שיער)

 

חזרה לתוכן העניינים

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד