אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

ואן טורקי - Turkush Van

 

 

ואן טורקי  - Turkush Van

שמות נוספים: חתול שחיה טורקי

ארץ מקור: טורקיה

 

מקור

המאפיין המדהים ביותר של חתול הוואן הטורקי הוא אהבתו למים. לא זו בלבד שהוא אוהב מים, אלא שהוא גם נהנה לשחות בהם. מקורם של חתולים אלה בסביבות האגם ואן שבטורקיה, שבקרבתו עברו ביות במשך מאות שנים. בשנות ה-50 הובאו שני חתולי ואן טורקי לבריטניה על-ידי זוג שנפש בטורקיה, והם החלו לגדל אותם כחתולים בעלי ייחוד בולט. חתולים טורקיים נוספים הובאו לבריטניה והוחל במימוש תוכנית רבייה. הגזע זכה להכרה רשמית וחתולים יוצאו לארצות הברית ולאוסטרליה, שם חל גידול בפופולאריות שלהם.

 

תיאור

הוואן הטורקי הוא חתול גדול ושרירי ועם זאת אלגנטי, בעל גוף לבן וראש וזנב שגוניהם ייחודיים. הגזע מגיע לבגרות מלאה רק בגיל שלוש או ארבע שנים. החתולים מתאפיינים במראה מאוזן, פרופורציונאלי  וחזק, ללא תווים מוגזמים. צורת הראש היא טרפז רחב עם אף בינוני עד ארוך, אשר בפרופיל מתאפיין בשיפוע קל ביותר. האוזניים הגדולות ממוקמות בחלקו הגבוה של הראש וקרובות זו לזו. העיניים גדולות, אובאליות ומלאות הבעה.  הגוף ארוך ומוצק והחזה רחב ושרירי, אם כי מאפיינים אלה ניכרים במיוחד בזכרים. הרגליים בינוניות באורכן והכפות מעודנות ואובאליות ומצוידות בפלומה. הזנב מלא ומהווה איזון לגוף.

 

אופי

חתולי הוואן הטורקי חכמים וידידותיים במיוחד ומהווים בני לוויה מעולים. קולותיהם שקטים ורכים, והם שמחים לשמש כחתולי בית בתנאי שיש להם חברה ובידור. הם חתולים מלאי חיים ונהנים לשחק עם בני אדם וחתולים אחרים. הם אכן אוהבים מים וכאשר אין בריכה בסביבה, מסתפקים בטבילה באמבטיה! לאור חיבתו של הוואן למים, חשוב מאוד להקפיד על בטיחותו.

טיפוח ותצוגה

פרווה ארוכה למחצה.

 

חזרה לתוכן העניינים

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד