אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

חתול יערות נורבגי - Norwegian Forest


          

 

חתול יערות נורבגי   - Norwegian Forest    

 

מקור

כפי שמרמז שמו, מקורו של חתול היערות הנורבגי בסקנדינביה. מדובר בגזע עתיק, אשר נזכר במיתולוגיה הנורבגית כ"חתול הקסום" ובאגדות הסקנדינביות כ"חתול הטרולים". לפי הסברה, מקור הגזע בחתולים קצרי השיער שהובאו על-ידי הוויקינגים מבריטניה ובחתולים ארוכי השיער שהובאו לסקנדינביה על-ידי הצלבנים, אשר הזדווגו בשלב מאוחר יותר עם חתולים מחוות מקומיות ועם חתולי בר. שורשי הגזע בצפון הקר של סקנדינביה, והמשמעות היא שהוא מורגל בקור החורפי, עמיד וחזק. הכלי הטוב ביותר להתמודדות עם פגעי מזג האוויר הוא הפרווה הכפולה, אשר מרחיקה את הרוח והשלג ומתייבשת במהירות. חתול זה הוא מטפס מוכשר ויכול להגיע למקומות שחתולים אחרים אינם יכולים להגיע אליהם. הגזע זכה להכרה בנורבגיה בשנת 1930 והופיע לראשונה בתערוכות בשנת 1938. תחילה לא הותר יצוא החתולים, אולם לאחרונה זכה הגזע להכרה בינלאומית.

 

תיאור

חתול היערות הנורבגי הוא גזע גדול אך אלגנטי, בעל פרווה חצי ארוכה. חתולי הגזע מתפתחים באיטיות ועשויים להגיע לבגרות רק בגיל ארבע. הראש משולש במבנהו והסנטר חזק. הפרופיל ארוך וישר ולא ניכר מעצור בקו הזרימה שלו. העיניים גדולות ויכולות להיות בכל צבע, בלי כל קשר לצבע הפרווה. האוזניים ממוקמות בחלקו הגבוה של הראש והנן רחבות בבסיס וצרות בקצה. קו המתאר החיצוני של האוזן נמשך עד לסנטר, בעקבות קו הראש. האוזניים מכילות פלומה ונשפכות מהן שערות ארוכות. הגוף ארוך, שרירי, בנוי כהלכה ומתאפיין במבנה עצמות יציב. הרגליים האחוריות ארוכות יותר מאשר הקדמיות. בין אצבעות הרגליים מבצבצות פלומות שיער. הזנב ארוך ומסולסל ואמור להגיע לכתפיים ואף לצוואר, כאשר הוא מורם מצד גופו של החתול.

 

אופי

חתול היערות הנורבגי אוהב אנשים ומתענג על חברה אנושית. הוא אינו אוהב להישאר לבד כלל ותובע גילויי חיבה. הוא מורגל בחיי החוץ ומותאם לשיטוטים, אולם יכול להיות שמח מאוד כחתול בית בתנאי שעומד לרשותו מספיק מקום. מדובר בחתול נבון מאוד שיכול להפוך לבן-לוויה מספק ביותר, שכן הוא ידידותי ואוהב משחק.

 

טיפוח ותצוגה

פרווה ארוכה למחצה.

 

חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד