אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

טיפאני - Tiffanie

 

טיפאני  - Tiffanie

שמות נוספים: הערה – אין לבלבל את ה-Tiffanie עם ה-Tiffany: גזע אמריקני שאינו מוכר בבריטניה ואף ידוע בשם "בורמזי זר ארוך שיער – בעל פרווה חצי ארוכה". קבוצה זו משתייכת לקבוצה האסיאתית.
ארץ מקור: בריטניה

 

מקור

הטיפאני הוא החבר היחיד בקבוצה האסיאתית שלו פרווה חצי ארוכה. הקבוצה האסיאתית  נוצרה בשוגג, לאחר מפגש חשאי בין צ'ינצ'ילה זכר לבין נקבת בורמזי לילך. הגורים היו כה יפים, עד שהלהיבו את כל מי שראו אותם ובתוך זמן קצר נמצאו בתים לכולם. למעשה, העניין בהם היה כה רב, עד שבוצע זיווג חוזר וזו הייתה למעשה ראשיתו של גזע חדש. הגורים דמו יותר לגזע הבורמזי מאשר לצ'ינ'צילה ואף התאפיינו במזג הידידותי והחקרני של הבורמזים, אולם צבעם היה הכסוף המרהיב של הצ'ינ'צילה וכן ניכרו בהם הסימונים המחודדים של זן זה. במהלך תוכנית הגידול של האסיאתיים, נולדו מספר גורים בעלי פרווה ארוכה יותר והם שימשו ליצירת הזן החדש והיפה.

 

תיאור

החתולים האסיאתיים בינוניים בגודלם, עדות לשורשיהם הבורמזיים. הראש בעל צורת טרפז קצרה, האוזניים גדולות עד בינוניות, והן ממשיכות את קו הפנים. הזנב הפלומתי בינוני עד ארוך. העיניים מרוחקות זו מזו וצורתן אינה שקדית ואינה עגולה. העיניים יכולות להיות בכל גוון, החל בזהב וכלה בירוק. הגוף חזק ושרירי והגב חסון וישר. הרגליים בינוניות באורכן וכפותיהן אובאליות.

 

אופי

הטיפאני ידידותי ושופע חיבה. חתולים אלה אוהבים תשומת לב וצריכים להיות חלק ממשפחה. הם יכולים להיות תובעניים למדי ולעתים מזומנות נשרכים אחר בעליהם ברחבי הבית, כשהם משוועים לתשומת לב. לעתים קרובות, כאשר מדברים אליהם, נדמה כי הם מבינים ואף עונים. החתולים האסיאתיים חכמים מאוד ולעתים קרובות יכולים להתגבר על בעיות כגון פתיחת דלתות. לעתים תכופות, הסקרנות והידידותיות שמאפיינת חתול זה יכולה לגרום לו לתעות לתוך מכוניתו של אורח או מכוניות משלוח, וייתכן שמוטב לתחום אותם לבית או לגינה סגורה. בדרך כלל, הם מקבלים תיחום כזה בשמחה, שכן מעל לכול הם אוהבים את הנוחיות של ביתם. הם אוהבים לשחק ויש לספק להם צעצועים ולוח גירוד כשעשוע, ובנוסף יש להקדיש להם זמן משחק בחברת בני אדם. הם יכולים להיות רגישים מאוד למצב הרוח של בעליהם, והדבר הופך אותם לבני לוויה מעולים. בדרך כלל, הם טובים מאוד עם ילדים וכשנמאס להם מן הרעש והצלצולים שמאפיינים את המשחק בחברתם פשוט פורשים עד שהשקט חוזר על כנו.

 

טיפוח ותצוגה

פרווה חצי ארוכה (קבוצה אסיאתית)

 

חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד