אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

יפני קצוץ זנב - Japanese Bobtail

 

 

 

יפני קצוץ זנב  -  Japanese Bobtail

ארץ מקור: יפן

 

מקור

כפי שמעיד שמו, מקורו של היפני קצוץ הזנב ביפן. ייחודו של חתול זה בזנבו. כאשר החתול רגוע ונינוח, זנבו נראה כמו זנב של ארנב, אולם הוא יכול לפרוש אותו לאורך של עד עשרה או שנים-עשר סנטימטרים. שורשי הגזע ביפן של המאה השמינית, אולם הוא נראה מחוץ לגבולותיה רק בשנות ה-60 של המאה העשרים, כאשר היפנים קצוצי הזנב וקצרי השיער יובאו לאמריקה. הם נשאו את הגן ארוך השיער, אשר התגלה בתוך זמן קצר בשגרי החתולים. היפני קצוץ הזנב זכה לחסידים רבים באמריקה וכיום הוא גזע מוכר ונפוץ מאוד. עם זאת, המצב שונה לחלוטין בבריטניה, שם חתולים אלה כמעט ואינם מוכרים.

 

תיאור

היפני קצוץ הזנב הוא חתול בינוני בגודלו, המתאפיין בקווים אלגנטיים ובמערכת שרירים מפותחת לעילא. הראש מעוצב להפליא ויוצר משולש בעל קווים מתעקלים ועצמות לחיים גבוהות. בפרופיל, האף ארוך ומודגש וכן ניכר שיפוע עדין באזור העיניים או ממש מתחת להן. האוזניים גדולות וזקופות ומרוחקות זו מזו. העיניים גדולות ועגולות, תמיד פעורות וערניות. בפרופיל, העיניים מלוכסנות, מתאפיינות בעקומה עדינה ואינן בולטות אל מעבר לעצמות הלחיים או המצח. הרגליים דקות, כשהזוג האחורי ארוך במידה ניכרת מן הקדמי. הכפות אובאליות. כאשר הזנב במצבו הרגיל הוא מתנשא רק לגובה של חמישה או שבעה סנטימטרים, למרות שניתן לפרוש אותו עד לגובה של עשרה או שנים-עשר סנטימטרים. כאשר החתול רגוע, הזנב זקור כלפי מעלה. בדרך כלל, שיער הזנב עבה וארוך יותר מן השיער שעל שאר חלקי הגוף, והוא צומח בכל הכיוונים ויוצר את אפקט הפומפון או זנב הארנב.

 

אופי

היפני קצוץ השיער הוא נבון וידידותי להפליא. הוא בעל אופי מתוק, מסתדר עם רוב בעלי החיים ואוהב חברה אנושית. כמה מחתולים אלה יכולים ללמוד תעלולים ויש לדאוג להם לעניין. הם מתאימים מאוד כחיות מחמד משפחתיות.

 

טיפוח ותצוגה

פרווה קצרה/ארוכה למחצה. (לתשומת לבך: הגרסה קצרת השיער נפוצה הרבה יותר).

 

חזרה לתוכן העניינים

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד