אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

מאו מצרי - Egyptian Mau

 

מאו מצרי  -  Egyptian Mau

ארץ מקור: מצרים/איטליה

 

מקור

המאו המצרי הוא זן שגדל באופן טבעי, ומקורו באזור קהיר. (מאו היא המילה המצרית העתיקה ל"חתול ביתי מקודש"). הם נראו לראשונה באירופה במהלך תערוכת חתולים שנערכה ברומא בשנות ה-50 ויובאו לאמריקה בשנת 1957. הם זכו להכרה באמריקה כחמש-עשרה שנה מאוחר יותר, אולם לא הוכרו על-ידי ה-Governing Council of the Cat Fancy בבריטניה.

 

תיאור

המאו המצרי הוא הזן המבוית היחיד של חתול נקוד מגזע טבעי, כיוון שחתולים נקודים אחרים הם תוצאה של גידול סלקטיבי המבוסס על בחירת האדם. המאו אינו מוצק כמו הבריטי קצר-השיער, אולם גם אינו גמיש כמו החתולים האוריינטליים. מדובר בחתול בגודל בינוני, בעל מבנה שרירי ומודגש, אשר יוצר את הרושם של חתול אתלטי ואטרקטיבי. הראש בעל צורת טריז מעוגלת קמעה, ללא קצוות שטוחים. הפרופיל מתאפיין בשיפוע קל מגשר האף ועד למצח, אשר ממשיך ומתעקל אל עבר הצוואר המקומר ללא מעצור. החרטום נראה כטריז קהה ואינו מחודד. האוזניים גדולות, זקורות, מרוחקות זו מזו ורחבות בבסיס, כשהן הולכות והופכות צרות יותר באזור הקצה המעוגל. האוזן הפנימית, בעלת הגוון הוורדרד העדין, עשויה להכיל פלומה. העיניים הגדולות, בעלות המראה השקדי, הופכות מלוכסנות מעט בקרבת האוזניים. הגוף הבינוני, הארוך והחינני מדגיש את עוצמת השרירים. הרגליים האחוריות ארוכות מעט יותר מאשר הקדמיות. הכפות קטנות, עדינות ואובאליות מעט בצורתן. אורך הזנב בינוני והוא הולך ומתחדד מן הבסיס הרחב ועד לקצה המעוגל.

 

אופי

המאו המצרי הוא חתול שופע חיבה ואוהב משחק. הם חכמים במיוחד ואוהבים ללמוד תעלולים חדשים. זהו אחד מזני החתולים הבודדים אשר נהנים לטייל כשהם קשורים ברצועה. הם מתענגים על תשומת לב וטיפול ולכן מתאימים במיוחד כחתולי משפחה ותערוכות. הם פעילים וזקוקים לגירויים מסוימים, כגון צעצועים או חברים למשחק, ולכן מומלץ לשקול גידול חתול נוסף, אם אתה עומד להשאירם לבד למשך זמן רב. המראה המרשים של המאו המצרי הופך אותו יעד לגנבים, לכן עדיף לתחום אותו לבית ולהוציא אותו לטיול כשהוא קשור ברצועה.

 

טיפוח ותצוגה

קצר שיער חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד