אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

ספינקס - Sphynx

 

 

ספינקס  - Sphynx 

ארץ מקור: קנדה

 

מקור

חתולים חסרי שער מוכרים כבר דורות, ויש עדויות שהאצטקים החזיקו כאלה, אך הספינקס הוא הראשון שגודל במיוחד בשל התכונה הזאת. ראשיתה של תוכנית הגידול בשנת 1966 באונטאריו, קנדה, עת פותחו חתולים אלה ממוטנט חסר שיער.

 

תיאור

התכונה הבולטת של הספינקס היא היעדר הפרווה! ראשו של חתול בינוני זה מזכיר את ראש הרקס, למרות שאין ביניהם כל קרבה גנטית. האף קצר וצבעו משקף את צבע הגוף. העיניים עמוקות וצורתן כצורת לימון; צבע העין אמור לשקף את צבע הגוף. הגוף גרום אך שרירי והחזה מוצק. הרגליים ארוכות ודקות והמראה המקושת שלהן הוא תוצאה של החזה המוצק. הכפות עדינות ואובאליות בצורתן, ואצבעותיהן ארוכות. הזנב ארוך, מחודד וקשה למגע. למרות שהם מכונים "נטולי שיער", לחתולים אלה מעטה של שיער דק על כל גופם, אולם אין להם כלל שערות שפם או ריסים. טמפרטורת העור שלהם גבוהה מזו של חתולים רגילים בעלי פרווה. הם חמימים ורכים מאוד למגע, וזכו לכינוי "בקבוק חם מזמש". בניגוד לחתולים אחרים, הספינקס מזיע בכל חלקי גופו וזקוק לאמבטיה או לשפשוף שגרתי בספוג.

 

אופי

הספינקס הוא חתול פתוח ושופע חיבה. הוא חמים ורך למגע, ומן הסתם זהו אחד הדברים שמדברים אל האנשים, שכן בעיני רבים הוא אינו יפה למראה. הם בהחלט מהווים נושא לשיחה. למרות שלא נראה כי הם סובלים יותר מדי מקור, הם בהחלט יודעים להעריך את החימום המרכזי.

כדי להסיר את ההפרשות השומניות.

 

טיפוח ותצוגה

קצר שיער

 

חזרה לתוכן העניינים

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד