אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש
המדריך לגידול חתלתולים

קוראט - Korat

 

 

 

קוראט  -  Korat

שמות נוספים: סי-סוואט

ארץ מקור: תאילנד

 

מקור

הקוראט הוא אחד הגזעים הטבעיים העתיקים ביותר ומקורו בתאילנד. הוא נקרא על שם הפרובינציה שבה הופיע לראשונה, למרות שבתאילנד הוא מכונה לרוב בשם "סי-סוואט", שמשמעותו "מזל טוב" וזוכה להערכה רבה בארץ מולדתו. ייתכן שחתול מגזע זה השתתף בתערוכת חתולים שנערכה בבריטניה במאה ה-19, והוצג כ"סיאמי כחול". הגזע הופיע לראשונה באמריקה בשנות ה-50 ומשם הגיע לבריטניה בשנת 1972. מדובר באחד הגזעים הבודדים שקיימים בצבע אחד בלבד, במקרה זה - כחול כסוף.

 

תיאור

הקוראט הוא בינוני בגודלו, שרירי ואתלטי. במראהו הוא דומה מאוד לרוסי הכחול, אולם מצויד בפרווה חד שכבתית ולא כפולה, מעוגל יותר בצורתו ועיניו בצבע ירוק-צהבהב ולא ירוק אזמרגד. הנקבות עדינות יותר מהזכרים. במבט חזיתי לראש צורת לב אופיינית, והוא רחב יותר באזור העיניים. המצח גדול ושטוח והאף הקצר מתאפיין בעקומה משתפלת קלה. בפרופיל נראה מעצור בין המצח לבין האף. הסנטר והלסת חזקים ומודגשים. האוזניים הגדולות, בעלות הבסיס הרחב, הופכות צרות יותר באזור הקצה המעוגל.  הן ממוקמות בחלקו הגבוה של הראש וכך יוצרות מראה דרוך. העיניים המרוחקות זו מזו גדולות ובוהקות, פעורות לרווחה ונראות גדולות ביחס לפנים. צבען ירוק מרהיב, בגוון אבן הפרידוט, אולם במקרה של חתולי תערוכות מותר גם שמץ של גוון ענברי. הגוף החזק והשרירי אינו ארוך כגופו של הסיאמי או מוצק כגופו של הבריטי קצר-השיער. הגב קמור. הרגליים אמורות להיות פרופורציונאליות לגוף, כשהזוג האחורי ארוך מעט יותר מן הקדמי. אורך הזנב בינוני והוא הולך ומתחדד מן הבסיס הרחב ועד לקצה המעוגל.

 

אופי

הקוראט שקט ומתוק באופיו, אולם הוא נבון מאוד ואוהב לשחק. הוא מהווה חיית מחמד ביתית מושלמת, ויכול להיות מסור מאוד לבעליו. הוא מסתדר היטב עם ילדים, אולם מעדיף בית שקט ולא פרוע.

 

טיפוח ותצוגה

קצר-שיער (זר).

 

חזרה לתוכן העניינים

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד