אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

בואו נצא לקניות

להלן כמה פריטים בסיסיים שצריכים להיות בהישג יד כשאתה מביא גור כלבים הביתה:

כלוב - זהו אחד הפריטים החשובים ביותר שיש לרכוש עבור הגור שלך. הכלוב יהיה ה"מאורה" שלו - המקום המיוחד שבו יישן, ינוח וירגיש בטוח. ניתן לבנות אותו מחוטי ברזל או פלסטיק, והוא צריך להיות גדול מספיק כדי לאפשר לכלבלב לעמוד, להסתובב ולשכב בנוחות, אולם לא גדול מדי, במידה שתאפשר לכלבלב לטנף את אחת מפינותיו ולישון בפינה אחרת.

אם הגור שלך הוא מגזע גדול, ייתכן שכדאי לך לרכוש כלוב מתכוונן, אשר מותאם לצמיחתו המהירה, או לרכוש שניים או שלושה כלובים בגדלים שונים. הכלוב צריך להיות מצויד באוורור נאות, אולם הפתחים צריכים להיות קטנים מספיק, כך שראשו או כפותיו של הגור לא ייתקעו בהם.

 
 
 


תן לכלבך צעצוע לעיסה בטוח, כאשר הוא רובץ בכלוב. אין להשאיר בכלוב זה מזון או מים, משום שלאחר האכילה או השתייה הוא יצטרך להתרוקן ולא תהיה לו ברירה אלא ללכלך את הכלוב.

למען בטיחות כלבך - הקפד להסיר את הקולר שלו כאשר הוא בתוך הכלוב. יש למקם את הכלוב באזור שהנו קל לניקוי ואינו חשוף לרוחות. מקם את הכלוב במרכז הפעילות המשפחתית או בסמוך לו - למשל בחדר המגורים או בסלון - כדי שהכלבלב ירגיש כי הוא חלק מהמשפחה. לאחר שתבחר במיקום נוח עבור "ביתו" של הכלבלב, הוא יהפוך למיקום הקבוע של הכלוב.

כדי להרגיל את הכלבלב לכלוב, הכנס לתוכו כופתיות מזון גורים ודחוף אותו בעדינות פנימה, בעודך משמיע את הפקודה "מלונה". סגור את הדלת לזמן קצר. כשיירגע, שבח אותו. לאחר מכן הוצא את הכלבלב מתוך הכלוב. חזור על התהליך למשך פרקי זמן ארוכים יותר, ושבח את הגור על כך שנכנס פנימה.

הגור שלך צריך לנמנם בכלוב ולישון בו את שנת הלילה מן הרגע הראשון. המפתח לשימוש מוצלח בכלוב נעוץ ביכולת להשתמש בו בצורה חיובית - לעולם לא כעונש. כשאתה עסוק מכדי להשגיח על כלבך, או שעליך לצאת מן הבית, הכנס את הכלב לכלוב וספק לו צעצוע לעיסה מתאים. (תמיד הקפד לאפשר לו לעשות את צרכיו לפני הכניסה לכלוב).

קולר ורצועה - הקולר והרצועה הראשונים של הגור שלך צריכים להיות עשויים מניילון או עור קלילים. מדוד את צווארו והוסף 5 סנטימטרים.

קולר אימון - בקש מן הווטרינר המלצות ועצות בנוגע לשימוש נכון.


תגית זיהוי
- יש להצמיד לקולר באופן קבוע את שם הכלבלב, שמך, כתובתך ומספר הטלפון שלך (כולל אזור חיוג). אפשרות נוספת הוא שבב אלקטרוני, אשר מוזרק אל מתחת לעור. השבב מכיל את פרטי הקשר שלך וניתן לסריקה ברוב המרפאות וגופי ההצלה, במקרה שהכלב שלך הולך לאיבוד. שאל את הווטרינר בנוגע לאפשרות זו.

קעריות מזון ומים - מומלץ במיוחד על שימוש בשתי קערות זהות מפלדת אל-חלד. שטוף אותן מדי יום.

כלי טיפוח - אלה משתנים בכפוף לגזע ולפרווה של כלבך. ראה ההמלצות בעמודים 28 ו-29.

צעצועים - אל תפחית בחשיבותם של צעצועים, משום שהם מעודדים פעילות גופנית ומהווים דרך בטוחה המאפשרת לתת מענה לצורכי הלעיסה של הכלבלב. בחר צעצועים שאינם נשברים, נקרעים או ניתנים לבליעה. אל תאפשר לכלבלב שלך לשחק עם נעליים או פריטי ביגוד ישנים. עבור גור כלבים, מעשה כזה מעיד כי כל הנעליים והבגדים מהווים צעצועים.

 

חזרה לתוכן העניינים

   

 


 


 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד