אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

ברוך הבא למשפחה קטנצ'יק

ברוך הבא למשפחה קטנצ'יק
בעת שאתה מתכונן לצרף את הכלבלב למשפחתך, חשוב על כך לרגע מנקודת המבט של הכלבלב. רגע אחד הוא מוקף באמו ובאחיו. ברגע שלאחר מכן, הוא נמצא בסביבה בלתי מוכרת ומוקף בזרים. אין צורך לומר, כי הכלבלב סומך על כך שתספק לו הכוונה, נוחות והגנה.
רוב הילדים אוהבים גורים ולהיפך, אולם חשוב ללמד את הילדים כי הכלבלב הוא יצור חי ורגיש. הכר את הכלבלב לילדים בהדרגה, במשך פרקי זמן קצרים. על הילדים ללמוד שלא למשוך בזנבו או באוזניו של הכלבלב, לא למחוץ או לדחוף אותו, לא להשמיע רעשים רמים ומאיימים בכיוונו ולא לרוץ לעברו במהירות.
הסבר לכל בני המשפחה מהי הדרך הנכונה להרים את הכלבלב ולאחוז בו: יד אחת מתחת לצד האחורי של גופו ואילו היד האחרת מתחת לחזהו. לעולם אין להרים את הכלבלב תוך אחיזה בכפותיו הקדמיות או בעורפו.

בא לשכונה בחור חדש.
הצגת הכלבלב לחיות המחמד האחרות:
היה זהיר, משום שרגעים ראשונים אלה הם שיקבעו את עתיד הקשר. כשכלב בוגר יותר פוגש גור, מומלץ להחזיק את שתי חיות המחמד באמצעות קולר. אפשר להם להתקרב בהדרגה ולרחרח זה את זה. אין להשאיר אותם לבד זה עם זה, עד שתהיה משוכנע ששוררת ביניהם ידידות.
בין אם חיית המחמד הנוספת שלך היא כלב או חתול, הקפד להפגין כלפיה אהבה וחיבה, כדי שחיית המחמד הבוגרת לא תקנא בכלבלב. אפשר להם להכיר זה את זה בקצב שלהם.

האם ידעת?

להלן עצה חשובה שעליך לזכור אם אתה מכניס תינוק חדש הביתה. עבור גור הכלבים, תינוק הוא יצור שונה לחלוטין מאשר ילד או מבוגר. הוא אינו מדבר, מריח או נשמע כמו מבוגר. הצג אותם זה לזה בצורה הדרגתית מאוד. אין להשאיר גורי כלבים ותינוקות ביחד ללא השגחה.


חזרה לתוכן העניינים

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד