אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

טפילים

טפילים

טפילים הם אורגניזמים אשר מסוגלים לחיות בתוך יצור חי אחר או עליו. יש לבצע בדיקות לגילוי טפילים בשלב מוקדם ולעתים תכופות, שכן הטפילים עלולים להיות מועברים לגורים דרך אמותיהם. אם לא מגלים את הטפילים, הם עלולים לאמלל אותך ואת הגור שלך.

טפילים פנימיים כולל תולעים.
טפילים פנימיים חיים בדרך כלל במערכת העיכול של הגור ומתגלים בעקבות בדיקת צואה של הכלבלב. טיפול בתולעים ובטפילים ועוד, יכול להתחיל בגיל שבועיים, ויש לחזור עליו מדי שבועיים או שלושה בכפוף להחלטת הווטרינר. דבר עם הווטרינר שלך אודות הסימנים והתסמינים המוקדמים.

טפילים חיצוניים

טפילים חיצוניים - כגון פרעושים, קרציות וכנימות, חיים על גוף הכלבלב. ניתן לאבחן אותם דרך בדיקה גופנית ובדיקות עור.

מהר! לקרציות לא לוותר!

הקרציות נמצאות בדרך כלל באזורים מיוערים במהלך האביב והקיץ, ועלולות להעביר מחלות. הווטרינר שלך יכול לתת מרשם לטיפול חודשי בקרציות.

 1. אם גילית קרצייה על עור הגור שלך, הסר אותה מיד ובזהירות.
 2. עטה כפפות מגן, השתמש במלקט לאחיזת הקרצייה בקרבת ראשה ומשוך. ודא כי הראש הוסר.
 3. נקה את הנקודה באלכוהול.
 4. היוועץ בווטרינר שלך, כדי לקבוע אם יש צורך בטיפול נוסף.יעילה במקרים של בעיות קשות.

פרעושים התעופפו לכם!

כלבלבים עלולים להידבק בפרעושים מאמם או מסביבתם. גור כלבים הסובל מפרעושים מתגרד או נושך את עצמו לעתים תכופות. נקודות אדומות קטנות יכולות להופיע על עורו. כתמים שחורים (לכלוך מהפרעושים) עשויים להידבק לפרווה שעל עורפו או אחוריו. פרעושים עלולים לגרום לדרמטיטיס אלרגי, אשר מופיע כפצעים מכוסי קרום. כדי להיאבק בפרעושים, טפל בגור שלך ובסביבתו:

 1. הדברת פרעושים על ידי הווטרינר או הספר היא שיטה יעילה במקרים של בעיות קשות.
 2. לחלופין שטוף את הגור שלך היטב ולאחר מכן השתמש בתרסיס נגד פרעושים אשר הנו בטוח לשימוש על גורי כלבים. אין לרכוש מוצרים כאלה באופן אקראי - התייעץ  עם הווטרינר שלך. הווטרינר שלך יכול להציע טיפולים חדשניים וקלים לביצוע וכן אמצעי מניעה.
 3. לאחר הטיפול, עליך לשטוף גם את מצע הרביצה של הכלבלב במים חמים המהולים בסבון. השתמש במתקנים לחיסול פרעושים המיועדים להתקנה בחדר, בכפוף להנחיות הווטרינר, כדי להבטיח את חיסול הפרעושים הצעירים. נקה את השטיחים בחומר לניקוי שטיחים שניתן לרכישה בחנויות והנו בטוח לכלבים. שאב אבק בצורה יסודית ולאחר מכן סלק את שקיות שואב האבק.

תסמיני מחלה

גם הגור המטופל ביותר עלול לחלות או להיפצע, ולכן מומלץ להיות מודע לכמה מסימני המחלה הנפוצים ביותר. אם הכלבלב שלך מראה סימנים אלה או אחרים, פנה לווטרינר:

 • אובדן תיאבון למשך יותר מיום.
 • שלשול, עצירות או קשיים בהטלת שתן. קח את הגור לווטרינר באופן מיידי, אם הוא אינו מצליח להטיל שתן או לעשות צרכים אולם ממשיך לנסות, או אם יש דם בשתן או בצואה שלו.
 • חום - שבו ניתן להבחין לפי האף החם והיבש, עיניים עמומות ועלייה בולטת בחום הגוף.

האם ידעת?

מתן תרופה לכלב הוא בגדר אמנות של ממש:

 • ראשית, כרוך יד אחת סביב החרטום שלו.
 • הרם את ראשו בעזרת האגודל והאצבע המורה, בכל אחד מצדי שפתו העליונה.
 • בידך האחרת, משוך את הלסת שלו כלפי מטה בעדינות אך בנחישות ומקם את התרופה בחלק האחורי של לשונו.
 • סגור את פיו והחזק אותו סגור.
 • לטף את גרונו בנחישות, מלמעלה כלפי מטה, עד שיבלע.

 

חזרה לתוכן העניינים

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד