אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

טיפוח

טיפוח

הי, חתיך!
סבבי סירוק קבועים של 5 עד 15 דקות משיגים יותר מאשר שמירה על ניקיונו ובריאותו של הגור. הם גם מחזקים את הקשר ביניכם ומאפשרים לך לבחון את הופעתו, כדי לוודא שימשיך להיות כשיר ובריא.

צורכי ההברשה והסירוק משתנים בכפוף לגזע. אבל בלי כל קשר לסוג הכלבלב שלך, עליך לבדוק דרך שגרה את מצב עיניו, אוזניו, שיניו, עורו, כפותיו וציפורניו. עשה זאת בעדינות, כאשר הגור רגוע ושקט, אולי ממש אחרי תנומה.

רוב הכלבלבים אוהבים שמברישים ומסרקים אותם, במיוחד כשאתה מותח את העור בידך האחת ומבריש בידך האחרת, כך שהשערות אינן נמשכות.

  • יש להבריש גזעים קצרי שיער פעמיים או שלוש פעמים בשבוע בעזרת מברשת עם זיפים רכים או בינוניים, מברשת גומי או כפפת סירוק ומסרק עדין.
  • גורים בעלי שיער באורך בינוני, פרווה צמרית או שיער מתולתל זקוקים לסירוק בעזרת מברשת עם פיני מתכת ומסרק שבין שיניו מרווחים גדולים.
  • גזעים ארוכי שיער זקוקים לסירוק יומיומי במברשת רכה בעלת זיפים טבעיים ומסרק שבין שיניו מרווחים גדולים.שיער דהוי שבו קשרים עשוי לחייב שימוש בשמנים או מסרקים מיוחדים. סרק את הכלבלב שלך מספר פעמים בשבוע, כדי למנוע היווצרות קשרים ודהייה של הפרווה. אם קשה לך מדי לסרק את הפרווה, ייתכן שכדאי לך לקחת את הכלב לספר כלבים מקצועי.

רחצה

רחץ את הגור רק כאשר הוא זקוק לכך. רחצה תכופה עלולה לייבש את העור והפרווה. הקפד לקרוא את ההנחיות על מוצרי השמפו או הרחצה, כדי לוודא כי הם מומלצים לשימוש עבור גורי כלבים.

 

טיפול שיניים

יש לבצע בדיקות שיניים במהלך הבדיקה השגרתית אצל הווטרינר. בין הביקורים, צעצועי הלעיסה הדנטאליים יכולים לשמש לניקוי ולמניעה של הצטברות אבנית. גם מזון הכלבים היבש והחטיפים עוזרים, משום שהם משמשים כחומרי ניקוי עדינים, המסייעים בשמירה על ניקיון השיניים.

מומחים ממליצים להבריש את שיני הגור לפחות מדי יומיים. התחל באמצעות עיסוי עדין של שיני הגור וחניכיו בעזרת קצה האצבע, לאחר מכן עבור בהדרגה לגזה ולבסוף למברשת שיניים רכה של ילדים.

בקש מהווטרינר או פנה לחנות חיות המחמד כדי להשיג מוצרים דנטאליים המיועדים לבעלי חיים.

 

 

חזרה לתוכן העניינים

 

 

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד