אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

בואו נצא לקניות!

חתולים ביתיים נוטים לחיות חיים ארוכים ובריאים יותר. אולם חתולים ביתיים זקוקים גם לפעילות יומיומית, משחק והעשרה. הקפד להחזיק בציוד בסיסי, שלו נזקק החתול. פריטים אלה הנם זולים יחסית, ואחדים מהם ניתן לייצר אפילו בבית.

 • מנשא - גדול דיו, המאפשר לחתולך לעמוד ולהסתובב; מאוורר כיאות; בטיחותי וקל לניקוי. כסה את התחתית במגבת ישנה, כדי שהריח המוכר ירגיע את החתול שלך במהלך הנסיעה למקום בלתי מוכר.

 • קערות מזון ומים - חתולים מסוימים סובלים מאלרגיה לפלסטיק, לכן מומלץ להשתמש בקערות העשויות פלדת אל חלד או קרמיקה. ודא שלחתול שלך יהיה תמיד שפע מים נקיים וטריים בהישג יד. יש לשטוף את הקערות מדי יום. כאשר בבית מסוים יש מספר חתולים, יש לפזר מספר קערות במיקומים שונים.

 • חומרים לארגז החול - בחר ארגז שיהיה גדול דיו לחתול בוגר, ושעומקו ימנע מן החתול לפזר את התכולה כאשר הוא מתגרד. ייתכן שבתחילה החתלתול יזדקק לארגז קטן יותר בעל דפנות נמוכות, כדי שיוכל לטפס פנימה והחוצה בקלות. בחר בחול איכותי למניעת ריחות. השתמש בכף להרחקת החול המלוכלך מדי יום. שטוף את הארגז פעם בשבוע במים וסבון. הימנע משימוש בחומרי חיטוי חזקים (המכילים אמוניה); הם אינם דרושים לצורך שמירה על בריאות החתול, ועלולים לפגוע באפו הרגיש. תמיד שטוף את ידיך היטב לאחר הטיפול בארגז הצרכים.

  חשוב:
  אסור לנשים הרות להחליף את תכולת ארגז הצרכים, בגלל הסיכון להידבק בווירוס הקרוי טוקסופלזמה. הטוקסופלזמה עלול לגרום לפגמים חמורים בעובר. מומלץ להניח לבן משפחה שאינו בהריון לנקות את ארגז הצרכים. (לפרטים אודות הדרך שבה ניתן ללמד את החתול להשתמש בארגז הצרכים

 • מיטה - אל תשקיע כסף רב במיטה מהודרת, אלא רק לאחר שתלמד מהן העדפות החתול שלך. חתולים מסוימים מעדיפים מקומות נוחים ברחבי הבית. מלבד זאת, תמיד ניתן ליצור מיטה מקופסת קרטון או שמיכה. מקם את המיטה באזור שקט שאינו חשוף לרוחות, הרחק ממרכז התנועה.

 • לוח גירוד - בניגוד לאמונה הרווחת, החתולים אינם משתמשים בלוח הגירוד לצורך חידוד טפריהם. הם משתמשים בו לצורך תרגול (מתיחה), ניקוי ציפורניים וסימון הטריטוריה שלהם באופן חזותי ובאמצעות ריח. השג לך לוח גירוד כבר בהתחלה, כדי לחנך את חתולך מיד עם הגעתו הביתה.על לוח הגירוד להיות יציב וארוך מספיק, במידה שתאפשר לחתולך לגרדו לכל אורכו. ניתן ליצור לוח כזה מעץ ושטיחים ישנים, או לרכוש לוח בחנות חיות המחמד. רוב החתולים מעדיפים חומרים שאותם הם יכולים לקרוע, כגון אריג גס. מקם את הלוח במקום בולט, שבו החתול ובני המשפחה נמצאים לעתים מזומנות, ולא במקום צדדי ומוסתר. שחק עם החתול לעתים מזומנות בקרבת הלוח. הוא ילמד להשתמש בו במהרה. מקם את משטח הרביצה ולוח הגירוד של החתול בסמיכות זה לזה, כדי שיוכל להשתמש בלוח כשהוא מתעורר וחש את הצורך בגירוד. ניתן לשלב את משטח הרביצה ולוח הגירוד באמצעות רכישת מגדלי טיפוס, שבהם משולבים משטחי מנוחה מובנים.

 • תגית זיהוי - חובה לתלות תגית זיהוי על קולר החתול, למקרה שיברח בשוגג מן הבית. ניתן אף להבטיח את זיהוי החתול באמצעות שבב המוזרק מתחת לעור. השבב מכיל את פרטי יצירת הקשר שלך וניתן לסריקה ברוב המרפאות וגופי ההצלה, במקרה שהחתול שלך הולך לאיבוד. שאל את הווטרינר בנוגע לאפשרות זו.

 • צעצועים - חתולים משחקים עם כל דבר שזז, מתגלגל, מרשרש או מתנדנד. בחר צעצועים שיוצרו במיוחד עבור חתולים - צעצועים שאינם נשברים, נקרעים או ניתנים לבליעה. כדור צלולואיד שמרשרש, עכבר משחק מנפית חתולים או עכבר מגומי קשיח הם צעצועים מושלמים. רוב החתולים אוהבים לשחק עם צעצועים בצורת שרביט,אשר בעליהם מנופפים בהם בעדינות (אין חובה לרכוש צעצועים בחנות). הפריטים הבאים יכולים להיות צעצועים נהדרים:

  • כדור פינג-פונג
  • גליל חוטים ריק עשוי עץ
  • כדור מעיסת נייר
  • גליל קרטון של נייר טואלט
  • קופסת נעליים ריקה

חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד