אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

ברוך הבא למשפחה, קטנצ'יק

רוב הילדים אוהבים חתולים ולהיפך, אולם חשוב ללמד את הילדים כי החתול הוא יצור חי ורגיש. הכר את החתלתול לילדים בהדרגה, במשך פרקי זמן קצרים. על הילדים ללמוד שלא למשוך בזנבו או באוזניו של החתלתול, לא למחוץ או לדחוף אותו, לא להשמיע רעשים רמים ומאיימים בכיוונו ולא לרוץ לעברו במהירות.

אחת הדרכים המוצלחות המאפשרת לילדים ולמבוגרים לשחק עם החתול היא באמצעות ירידה לרצפה בגובה עיניו של החתול, כדי לגרום לו להרגיש בטוח יותר. הסבר לילדים שאפילו ילד קטן יכול להיראות ענק בעיניו של חתול.


האם ידעת?
חשיפת החתלתול לאנשים רבים מהווה חלק חשוב מתהליך ההתידדות שלו ומפחיתה את חרדתו מזרים.

בא לשכונה בחור חדש
הכר את כדור הפרווה הקטן לחיות המחמד האחרות שלך:

חיות המחמד האחרות שבבית - הכר אותן לחתלתול בזהירות ובהדרגה. היכרות שנעשית דרך דלת סגורה עוזרת לכל אחת מחיות המחמד ללמוד את ריחה של האחרת.

לחתולים בוגרים יותר - בדרך כלל, הם יקבלו חתלתול חדש ובסופו של דבר עשויים אף לטפל בו. כיוון שחתלתולים הם שובבים ועלולים להטריד חתול בוגר, אין להשאירם לבד זה עם זה, אלא רק כשתהיה משוכנע שהם מסתדרים ביניהם.

לכלבים - רוב הכלבים והחתולים מסתדרים זה עם זה, אולם התהליך עשוי להימשך מעט יותר זמן. ההיכרות צריכה להיות מבוקרת ובטוחה. יש להחזיק כלבים בקולר, בידיו של אדם מבוגר, ולעולם אין להתיר להם לרדוף אחר החתול או לאיים עליו; הדבר עלול להיות מפחיד מאוד. ייתכן שהמפגש ילווה בנשיפות ואולי גם בנביחות, אולם בסופו של דבר, אם תקפיד על זהירות, הם יקבלו זה את זה. אין להשאיר אותם לבד זה עם זה, עד שתהיה משוכנע ששוררת ביניהם ידידות.

בין אם חיית המחמד הנוספת שלך היא כלב או חתול, הקפד להפגין כלפיה אהבה וחיבה, כדי שחיית המחמד הבוגרת לא תקנא בחתלתול. אפשר להם להכיר זה את זה בקצב שלהם.

 חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד