אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

מה בדיוק עושה חתולך?!

לחתלתולים וחתולים מספר דפוסי התנהגות ייחודיים. ייתכן שבאמצעות דפוסי ההתנהגות המעניינים האלה, הם "מנסים לומר לך משהו".

סקרנות

חתולים הנם סקרנים ביותר. הם יטפסו כמעט לכל מקום כדי לחקור, כולל אסלה שהמכסה שלה מורם. הם גם אוהבים לישון במקומות חמימים וחשוכים, לכן הקפד שמגירות של שידות, ארגזים וארונות יישארו סגורים. בדוק היכן נמצא החתול שלך לפני סגירת מייבש הכביסה או מכונת הכביסה. לפני צאתך מן הבית, תמיד בצע "בדיקת חתולים" כדי לוודא שחתולך לא ננעל בשוגג בארון או בחדר ריק.


גרגור

חתולים מתחילים לגרגר כאשר הם גורים, ורובם משמיעים קולות גרגור כשהם בטוחים, מרוצים או ישנים.


לישה

לישה היא התנועה שעושים חתלתולים באופן אינסטינקטיבי כאשר הם יונקים. היא כוללת לחיצה של כפה קדמית אחת ולאחריה הכפה הנוספת אל בטן האם. חתולים רבים ממשיכים לעשות זאת גם בבגרותם. בדרך כלל מדובר בסימן לשביעות רצון וחיבה, המלווה לעתים מזומנות גם בגרגור. במקום ללוש את החתולה האם, החתול ילוש כל דבר רך, כגון הסוודר החביב עליך, כרית, חיקך ואפילו שערך.


השחזת ציפורניים

אחת הטעויות הנפוצות היא הסברה כי חתולים "מגרדים" כדי להשחיז את ציפורניהם; הם פשוט מממשים את אינסטינקט המתיחה וה"ניקוי" של הציפורניים. סיבה נוספת ל"גירוד" היא סימון הטריטוריה על ידי החתול. הם עושים זאת על-ידי השארת סימן גלוי וריח, אשר מופק מן הבלוטות שבין אצבעותיהם.

החתול ינסה לספק את הדחף הביולוגי הזה בקביעות ואם לוח הגירוד שלו נוח ונמצא במקום המתאים, הוא לא ייגע ברהיטים. אם החתול אינו משתמש בלוח, נסה למקם אותו במיקום בולט יותר ולשפשפו בנפית החתולים. כשהחתול מנסה לגרד משהו "אסור", מחא בכפיך בחוזקה ואמור "לא" בקול חמור. לאחר מכן הרם את החתול, קח אותו אל לוח הגירוד ועודד אותו לטפס ולגרד. תמיד יש לתגמל את החתול בליטופים ובדברי שבח כאשר הוא משתמש בלוח כראוי. אם יש לך בית גדול, כדאי לך לשקול שימוש במספר לוחות גירוד.

חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד