אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

מדריך החתלתולים לטיפוח

הטיפוח צריך להיות חלק בלתי נפרד מחיי החתול שלך. הוא עשוי להתנגד תחילה, אבל אם תתגמל אותו בחטיפים ותקפיד על פרקי זמן קצרים, הוא יתחיל במהרה ליהנות מן האחיזה והליטופים הנוספים.

הברשה וסירוק
הטיפוח מסייע בשמירה על בריאות החתול ועל יופיו. התחל בטיפוח עם הצטרפותו של החתול אל הבית, כך שיהפוך לחלק בלתי נפרד מן השגרה הרגילה של החתול.תזדקק למסרק נגד פרעושים עבור חתולים ארוכי פרווה וקצרי פרווה, אולם סוג המברשת תלוי באורך ובמרקם של שיער החתול. עבור חתולים ארוכי פרווה, השתמש במסרק מתכת ובמברשת עם זיפים נוקשים כדי לסרק את השיער נגד כיוון צמיחתו, כך שיהיה רך ומשיי בסיום. כדי לשלוט בנשירת השיער, יש לסרק חתולים ארוכי שיער מדי יום. עבור חתולים קצרי פרווה, השתמש במברשת גומי רכה או בכפפה עם זיפים קצרים. יש לסרק חתולים קצרי שיער לפחות פעם או פעמיים בשבוע כדי לשלוט בנשירה.
חתול משיר כמות מסוימת של שיער לאורך השנה כולה, אך באביב ובסתיו מדובר בנשירה כבדה. הסירוק חשוב במיוחד במהלך עונות אלה, לצורך סילוק השיער המת של החתול. פרווה מבריקה ובריאה מעידה על תזונה טובה ועל הטיפול הטוב שמקבל החתול.


כדורי שיער
אתה עשוי להבחין (ולשמוע) כי החתול שלך מקיא גוש ארוך וכהה, המורכב משיער שבלע. כדורי השיער הם בעיה שעלולה לאפיין הן חתולים ארוכי שיער והן חתולים קצרי שיער.ניתן למזער את כמות כדורי השיער באמצעות הברשה וסירוק קבועים של החתול.אם כדורי שיער ממשיכים להוות בעיה, השתמש במזון חתולים המבוסס על נוסחה  נגד כדורי שיער, שמיועדת לטפל בנושא.אמצעי טיפול נוספים בכדורי שיער נמצאים בחנות המתמחות בחיות מחמד.גם הווטרינר שלך עשוי להציע פתרונות.


רחצה
רוב החתולים אינם אוהבים להתרחץ ולמעשה אינם זקוקים לכך, אלא אם כן הצליחו להסתבך באופן רציני, או שהם מלאים בפרעושים.חתלתולים שגילם פחות משישה חודשים רגישים מאוד למחלות ויש לרחוץ אותם רק בלית ברירה.
תמיד יש להשתמש בשמפו המיועד לחתולים. כיוון שחתולים מנקים את פרוותם באמצעות ליקוק, הם עשויים להסיר חומרים כימיים שבהם נעשה שימוש.

טיפול שיניים
יש לבצע בדיקות שיניים במהלך הבדיקה השגרתית אצל הווטרינר. הווטרינר אף עשוי להמליץ על מזון דנטלי המבוסס על נוסחה מיוחדת, כדי לדאוג לבריאות השיניים ולניקוי שיניים קבוע. המומחים ממליצים לנקות את שיני החתול על בסיס קבוע. התחל בניגוב עדין של המשטח החיצוני של השיניים באמצעות גזה שהוטבלה במשחת שיניים המיועדת לחתולים. בקש מהווטרינר או פנה לחנות חיות המחמד כדי להשיג מוצרים דנטליים המיועדים לבעלי חיים.

ציפורניים
מדי פעם בפעם יש לקצוץ את ציפורני החתול. אין להשתמש במספריים לצורך קיצוץ ציפורני החתול. השתמש בקוצץ מיוחד לחתולים. בקש מהווטרינר או הספר להראות לך כיצד להשתמש בקוצץ כראוי, כדי להימנע מפגיעה בכלי הדם שבציפורניים. אם יש לך ספקות כלשהם, בקש מן הווטרינר או הספר לעשות זאת. חתולים רבים מסוגלים לסבול סבבים קצרים של קיצוץ ציפורניים (רגל אחת או שתיים בכל סבב).
השאלה אם לקצוץ את ציפורני החתול הנה בעלת חשיבות, ועליך לדון בה עם הווטרינר שלך. במשך הזמן, לאחר השקעת מאמץ ומיקום נכון של לוחות הגירוד, החתולים עשויים ללמוד כי אסור להם לגעת בחפצי בעליהם.

חזרה לתוכן העניינים

דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד