אוהבי בע"ח
מועדון
מבצעי החודש

טיפוח

האם מותר לרחוץ גור?

ניתן לרחוץ אחת לחודש, חשוב ליבש היטב ואפשר גם לאבק בטלק כדי להפחית את הלחות.
הרחצה חייבת להיות מלווה בחיזוקים חיוביים כדי שהכלב לא יפחד ממים.

לראש העמוד לראש העמוד

יש לנו כלב גדול מאד מגזע ניו פאונדלנד שכל פעם שהוא שותה הוא מאד נרטב בצוואר ויש לו שם ריח נורא מסריח ומאד מגרד לו שם. האם יש דרך לטפל בזה ולמנוע את הבעיה?

ראשית ניתן לנגב לו מדי פעם את הפה ורצוי להשתמש באבקת טלק או בתכשיר המכיל בנוסף לטלק גם חומר נגד פטריות, התכשיר "פונגימון" נמכר בכל בית מרקחת. אפשר לשקול גם ניתוח מיוחד המרים את הקפלים מעט של השפתיים ומונע את הריר הרב הנוזל לו מהפה.

לראש העמוד לראש העמוד

האם כדאי לרחוץ את הכלב ובאיזו תדירות?

רחיצת עור הכלב במיוחד בעונת הקיץ לא מומלצת לעיתים תכופות מדי. עור הכלב בנוי להיות יבש עם שכבת הגנה שומנית קלה ולחות מתונה. רחצה תכופה עלולה לגרום לעליה בלחות ונטייה להתפתחות חיידקים ופטריות מזהמים. עם זאת, רחיצה עשויה להיות אחד הכלים הטיפוליים בבעיות עור תוך כדי שימוש בשמפו רפואי מיוחד לכך.

לראש העמוד לראש העמוד

מה ניתן לעשות כדי למנוע נשירה בכל הבית?

פיתרונות רבים מערבים טיפול במזון הכלב, עלייה ברמת החלבון במזון ואיכותו, מפחיתה משמעותית את הנשירה. רוצים טיפ – "פרו פלאן פרפורמנס". יש קשר ישיר גם לרמת חומצות שומן חיוניות במזון. קיימים תכשירים לטיפול מיוחד בחומצות שומן או מזונות העשירים בהן כמו פרו פלאן סנסיטיב.

לראש העמוד לראש העמוד

לכלב שלי יש נשירת שיער מתמדת, בכל מקום בבית ובחצר יש שיער בצורה מוגזמת. אפילו אחרי שאני מבריש אותו ממשיכה נשירת השיער. האם זה טבעי או שיש לו מחסור במשהו?

יתכן מאד שיש בעיה. לעיתים מדובר בנשירה על רקע הורמונאלי, או בעיית אלרגיה, או התאמה לא נכונה של המזון. יש מזון הנקרא פרו פלאן סנסיטיב המתאים לכלב עם עור רגיש. רצוי שווטרינר יבדוק יסודית ויחליט מה בדיוק הגורם (לעיתים קשה מאד ולא תמיד ניתן להחליט).

לראש העמוד לראש העמוד

ידוע שכלבים לא מזיעים מהגוף. אם כך, האם יש תועלת אמיתי (מעבר לאסתטית) בתספורות של כלבים?

בהחלט כן, יש כלבים רבים בעלי שיער ארוך. חלקם סובלים מאד בחום וחלקם מפתחים סבך קשרים נוראי המטריד אותם ומושך להם בעור כל הזמן. קשה לשמור על מניעת נגיעות של פרעושים , קשה לטפל בכלב. נשירת שיער גם היא לעיתים נפסקת לאחר תספורת מאחר והשיער עובר לשלב צמיחה.

לראש העמוד לראש העמוד
דרונט בניית אתרים
עבור לתוכן העמוד