לא רק בסלט: למה שמן זית מועיל גם לכלבים?

שמן זית ידוע בתור "סופר פוד" בעל מגוון יתרונות בריאותיים, אבל מתברר שמומלץ להוסיף אותו לא רק לתפריט שלנו. הכירו את השפעותיו המועילות על כלבים ואת הדרך המתקדמת לאפשר להם ליהנות ממנו  

שמן זית הפך לחלק בלתי נפרד מהמטבח הים תיכוני לאורך ההיסטוריה. כיום כבר מדובר בחומר גלם שנמצא כמעט בכל מטבח ישראלי, ומשמש כרכיב מתבקש במגוון מאכלים. לצד הוספת טעם למנות שכולנו אוהבים, מיוחס לשמן הזית מזה שנים רבות גם פוטנציאל ריפוי, והוא נחשב לבעל יתרונות רבים מבחינה בריאותית בהיבטים אנטי-דלקתיים, בהגנה על העור, בשמירה על בריאות הלב ועוד. קשה למצוא ארוחה שלא כוללת לפחות מנה אחת עם שמן זית, אבל מתברר שלא רק אנחנו יכולים ליהנות מיתרונותיו.

כמה מילים על תזונה טבעית 

העניין ההולך וגובר בעולם של מזונות על, הוא במידה רבה תוצר של הרצון שלנו לצרוך אוכל עם מרכיבים טבעיים. מעבר ליתרונותיהם הבריאותיים, אם אותם מזונות מיוצרים גם בתהליך שמשמר את ערכיהם התזונתיים – מדובר ביתרון כפול. כל זה תקף כמובן גם לגבי חברינו הטובים. כלבים שצורכים אוכל לכלבים עם מרכיבים טבעיים, נהנים ממזון בריא וטעים שלא עבר תהליכי עיבוד מיותרים ושהרכיבים הטבעיים בו, שמרו על הערכים התזונתיים המקסימליים.

מהם היתרונות של שמן זית לבריאותם של כלבים? 

תזונה המבוססת על אלמנטים מהטבע הפכה כאמור לאחד מהפתרונות הנפוצים לתמיכה בבריאות שלנו. עם זאת, בכל הנוגע לשמן זית, מדובר במזון על בעל תכונות ייחודיות שמועילות לא רק לבריאותם של בני אדם אלא גם לזו של כלבים. אלה כמה מבין העיקריות שבהן:
1.    שיפור מראה הפרווה – מדובר בסופר פוד שתורם לפרווה במראה מבריק ובריא ובנוסף לכך גם מעשיר את עורו של הכלב בלחות.
2.    חיזוק מערכת החיסון – שמן הזית תומך בתפקודה התקין של המערכת החיסונית של כלבים ובמנגנוני ההגנה הטבעיים שלהם ותורם לחיוניותם הכללית בזכות תכולה גבוהה של נוגדי חמצון.
3.    מסדיר את פעילות מערכת העיכול – תורם לעיכול קל, מה שמועיל במיוחד לכלבים שסובלים מפעם לפעם מעצירות ומתקשים במתן צואה.
4.    הפחתת תגובה דלקתית – שמן זית הוא מקור מצוין לנוגדי חמצון ולחומצות שומן לא רוויות מסוג אומגה 9, שנמצאו כמועילות גם לכלבים בכל הנוגע להורדת תגובות דלקתיות בגוף.

NATURE ELEMENTS


לאפשר לרקסי ליהנות משמן זית בכל ארוחה

כדי לאפשר לכלב שלכם ליהנות מכל היתרונות שהוזכרו, נחוץ לו מזון סופר פרימיום לכלבים שמבוסס על מזונות על. PRO PLAN Nature Elements, סדרת המזונות החדשה של פרו פלאן הכוללת אוכל לכלבים עם מרכיבים טבעיים, מכילה מזון שמיוצר על בסיס נוסחאות התזונה המתקדמות ביותר ומאפשרת לחברינו הטובים ליהנות מצריכת סופר פוד לכלבים בכל קערה. 


Natural Defense מסדרת המזונות הטבעיים מכיל שמן זית מזיתים שעברו כבישה קרה, אשר שומרת על ההרכב התזונתי שלהם. המשמעות היא שכל קערת אוכל לכלבים בתוספת שמן זית של פרו פלאן מכילה מזון שמועשר ברמות גבוהות של אנטי אוקסידנטים לתמיכה במנגנוני ההגנה הטבעיים של הכלב, שיפור בתפקוד מערכת החיסון שלו, שמירה על חיוניות איברי הגוף והגנה על בריאותו הכללית. המזון מכיל גם חלבון ממקור איכותי המבוסס על בקר, שמאפשר לו לסייע בשמירה על בריאות הלב של כלבים ובחיזוק השרירים, לצד רכיבים תזונתיים שעוזרים בשמירה על מפרקים בריאים.

נוסף לשמן זית, סדרת PRO PLAN Nature Elements כוללת שני מוצרים נוספים המבוססים על רכיבים טבעיים אשר מיועדים לכלבים, Regular Digestion המכיל אצת ספירולינה ו-Derma Care המכיל שמן זרעי פשתן. העיבוד המינימאלי שעוברים הרכיבים הטבעיים מאפשר לכלבים ליהנות מערכיהם התזונתיים במלואם ומביאים לתוצאות שאי אפשר להתעלם מהן. כך שאם גם הכלב שלכם זקוק לחיזוק טבעי מדי ארוחה, מדובר בפתרון המושלם עבורו.