רטריבר חלק שיער
Flat - Coated Retriever

ארץ מקור
בריטניה
משקל ממוצע
29 ק"ג
גובה ממוצע
59 ס"מ
רמת אנרגיה
בינונית

ההיסטוריה של גזע הרטריבר חלק שיער

גזעי הרטריבר פותחו בראשית המאה ה–19 ככלבים שייעודם היחיד היה איסוף טרף שנורה. להבדיל מגזעי כלבים רבים אחרים, הרטריבר חלק השיער הצליח לסייע לציידים גם ביבשה וגם במים, ולכן נעשה פופולארי מאוד. בהמשך הוא למד גם להבריח חיות בר ממקומות המסתור שלהן ולצוד באזורים הרריים. במאה ה-20 פחת מספר הכלבים ולאחר מלחמת העולם השנייה אוכלוסיית הרטריברים הצטמצמה באופן קיצוני. למרות שהגזע זכה לתחייה מחודשת באמצע שנות ה-60, גזע הרטריבר חלק שיער נותר במיעוט יחסי. 

מראה חיצוני

הרטריבר חלק שיער הוא כלב נבון ופעיל בעל מבנה מוארך וצנום, שמזכיר מעט את הגולדן רטריבר הזהוב בגרסה כהה יותר. כמו שאפשר להבין משמם, לכלבים אלה פרווה חלקה וצפופה. על רגליהם וזנבותיהם צומחת פלומה עשירה והם מעוררים רושם של עוצמה ונעים במרחב במהירות ובביטחון. 

תכונות אופי של גזע הרטריבר חלק שיער

הרטריבר חלק השיער הוא כלב חביב וערני, שאוהב מאוד חברת בני אדם ונוטה לכשכש על ידם בזנבו בקביעות. הכלבים הללו מתבגרים לאט וממשיכים להתנהג כמו גורים במשך מספר שנים. מדובר בכלבי משפחה מוחצנים בעלי מזג יציב, שזקוקים לתשומת לב רבה מצד בעליהם. נביחתם העמוקה מתריעה על בואם של אורחים ושל זרים, אך לא מדובר בהתנהגות תוקפנית אלא בקבלת פנים לבבית. מדובר בכלבים שאינם אוהבים להישאר לבדם למשך פרקי זמן ארוכים, ומעדיפים נוכחות של בני אדם או של כלבים אחרים. על הרוכשים הפוטנציאליים של גור רטריבר חלק שיער להיות מוכנים להקדיש לו זמן. 

אילוף והתנהגות של גזע הרטריבר חלק שיער

הרטריברים חלקי השיער הם כלבים נבונים בעלי תפיסה מהירה. הם להוטים לרצות ולקחת חלק בכל פעילות, אולם רבים מהם מעוניינים לעשות את הדברים בדרכם שלהם, ולכן יש צורך באילוף נחוש ועקבי.

רמות אנרגיה

בינוניות. הרטריבר חלק השיער הוא כלב שמורגל לעבודה מאומצת ולהוט לקחת חלק בכל פעילות אפשרית שתעזור לו להוציא אנרגיה. עם זאת, להבדיל מכלבים שהיעדר פעילות משפיעה על התנהגותם, הרטריבר חלק השיער יכול גם להסתפק בפעילות מתונה. מדובר בכלבי מים ושחיינים מעולים, שיגלו התלהבות רבה אל מול כל גישה למאגר מים. יש להימנע מפעילות מוגזמת במהלך שנת החיים הראשונה שלהם, כדי למנוע בעיות עצם ומפרקים.

התאמה לילדים

גבוהה. הרטריבר חלק שיער הוא גזע כלבים שזקוק לחברה יותר מכל דבר אחר. המתנה הכי טובה שאפשר לתת לו היא תשומת לב, ובכמויות רבות. ילדים אחריהם הוא יכול לעקוב ברחבי הבית ושירצו לזרוק לו כדור מדי פעם, יהפכו בן רגע לחברים האהובים עליו. הוא לא פראי מדי באופן המשחק שלו, כך שיצליח להתנהל היטב גם עם הצעירים מביניהם.

שגרת טיפוח

הרטריברים חלקי השיער מצריכים הברשה יומיומית בכדי לשמור על פרוותם. יש להקדיש תשומת לב מיוחדת לפלומה שלהם, שעלולים להילכד בה חלקיקי לכלוך. כמו כן יש לנקות בוץ יבש וגופים זרים מכפות רגליהם. חשוב גם לבדוק את העיניים, האוזניים והשיניים של הכלבים על בסיס קבוע.