איך לצאת לחופשה ולהשאיר את החתול בבית ללא דאגה

החתול נשאר לבד בבית? הרשימה הבאה תבטיח לכם חופשה רגועה ונטולת דאגות.

חתולים לא מחכים לטיול היומי, לא משחקים בגינות חתולים ולא מלווים אותנו לחוף הים או לדואר. מבחינה זו, הטיפול היומיומי בהם פשוט יותר מאשר בכלבים. ובכל זאת, כפי שברור לכל בעל חתול שחוזר הביתה, חתולים עדיין זקוקים לכף גדושה של תשומת לב. הם שמחים לראות אותנו בסביבה, עוזרים לנו לעבוד על ידי שכיבה על המקלדת ומתחככים בנו ללא הפסקה בכל רגע במטבח.  

כתוצאה מכך, יציאה לחופשה ללא החתול, היא דבר שדורש מחשבה והיערכות. קיימים הבדלים בין ההכנה לחופשה קצרה לבין ההכנה לחופשה ארוכה יותר. כך תצאו ותחזרו שמחים ומרוצים.

חופשת סוף שבוע

כאשר מדובר בחופשה קצרה של מספר ימים, עדיף להשאיר את החתול בטריטוריה שהוא מכיר. על אף עצמאותם, חתולים עלולים לגלות סימני חרדה ובדידות כשהם נותרים לגמרי לבד. מסיבה זו כדאי לבקש משכן או חבר שיבוא אחת ליום כדי להאכיל את החתול, להחליף לו מים ולנקות את ארגז הצרכים שלו. ביקור כזה גם יאפשר לוודא שהחתול חש בטוב ושלא הסתבך בצרות בגלל הסטרס שבו הוא נתון או עקב יצר הרפתקנות. אם הדבר לא מתאפשר, מצאו קט-סיטר שיגיע לבקר את החתול או יישאר עמו בביתכם בזמן הנסיעה. השאירו לו מידע מלא אודות הרגלי החתול, בריאותו ומספר חירום לכל מקרה.  

מומלץ מאוד שלא למלא קערה ענקית של מזון מראש. המזון יכול לאבד מטריותו, וחלק מהחתולים עלולים לאכול כמויות גדולות מהנחוץ להם עקב שעמום או מתוך לחוץ. ביקורים יומיים יאפשרו לחתול שלכם לאכול מזון טרי בכמויות הנחוצות לו, ויקטינו את הסיכוי להשחתת הבית כתוצאה משעמום. 

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

​​​​​​​חופשה ארוכה 

אם אתם יוצאים לחופשה ארוכה יותר, ביקור יומיומי קצרצר עלול שלא להספיק. חתול חברותי ופעיל שרגיל לנוכחות של בני המשפחה בבית, עלול להתקשות להתמודד עם המצב החדש. במקרים כאלה נחוצים ביקורים ארוכים יותר שיכללו משחקים וליטופים, ולא רק מילוי קערת המזון והשתייה. אם אין בסביבתכם אנשים שיכולים להתחייב אליהם, כדאי לשקול לקחת קט-סיטר שישהה עם החתול.  

דרך נוספת היא העברת החתול לביתם של חברים או בני משפחה, בעדיפות לכאלה שהוא מכיר. כך תוודאו שמישהו משגיח על החתול לאורך היום. יש לתדרך את בני הבית לא להשאיר חלונות פתוחים על מנת שהחתול לא יברח, ולהפריד אותו משאר חיות המחמד בחדר משלו. חשוב שהגורם המטפל יכיר את סוג המזון שנחוץ לו ויהיה מודע לבעיות רפואיות מהן הוא סובל. השאירו גם את פרטי הקשר של הווטרינר המטפל בו.  

אפשרות נוספת היא להכניס את החתול לפנסיון לחתולים לתקופת הטיול. האפשרות הזו מצריכה מהחתול להתרגל למקום חדש, לאנשים חדשים וגם לריחות וקולות של חתולים נוספים. הקפידו לקבל מראש המלצות על המקום, בקרו בו בעצמכם וודאו שהפנסיון מותאם לחתולים: שכל חתול זוכה לחדר משלו, ושהחלל כולל את כל מה שנחוץ לחתול כמו מיטה נוחה ומתקני גירוד.  

הכנות אחרונות לפני שיוצאים מהבית:

  • עברו בכל החדרים. סגרו את מכסה האסלה ודלתות שעלולות להיטרק, ובדקו שהחלונות נעולים.  
  • הכניסו למקרר מזון שהחתול עלול להגיע אליו, וסגרו בארונות חומרים מסוכנים או רעילים.  
  • אם נתתם את המפתח לחבר או לקט-סיטר, תנו מפתח נוסף לגורם אחר. אם האדם שמטפל בחתול לא יוכל להגיע באחד מהימים, תהיה לכם תוכנית חלופית. 
  • אם אתם סוגרים את התריסים, השאירו לחתול חלון אחד דרכו יוכל לתצפת החוצה באופן בטיחותי. כך הוא יסבול פחות משעמום.  
  • השאירו חולצה שלבשתם באזור בו החתול נוהג להסתובב. הריח המוכר ירגיע אותו במצבי לחץ. 
  • דאגו שהגורם שיישאר עם החתול יבוא לביקור הראשון מספר שעות לאחר יציאתכם מהבית, ושהביקור האחרון יהיה מספר שעות לפני שובכם.