האם חתולים מרגישים קור?

אולי קשה להאמין אבל חתולים עלולים לסבול מקור, למרות שהם יצורים סתגלניים במיוחד. אם לחתול שלכם קר מדי, הוא עלול להימצא בסיכון לבעיות בריאותיות כגון היפותרמיה וכוויות קור.

כאשר מזג האוויר מתחיל להתקרר, חשוב שתדעו מתי הטמפרטורה נמוכה מדי עבור החתול שלכם ומתי עליכם לשמור עליו במקום סגור חמים ונעים. אז האם חתולים מרגישים את הקור, ואם כן, מתי קר להם מדי?

האם חתולים מתקררים?

להוציא גזעים של חתולים בעלי שיער קצר או חסרי שיער כלל, חתולים שומרים בדרך כלל על חום גופם הודות לפרווה העבה שלהם. למרות זאת, חתולים יכולים להתקרר. כלל האצבע הוא שאם קר לכם, רוב הסיכויים שגם לחתול שלכם קר.

האם חתולים מרגישים קור?

הפרווה של החתולים עושה עבודה מצוינת כדי לבודד אותם מן הקור, ואלה חדשות נהדרות אם הם נוטים לבלות את מרבית זמנם בחוץ. אף על פי כן, חתולים החיים בחוץ עדיין עלולים לסבול מהיפותרמיה או מכוויות קור אם הם נשארים בחוץ זמן רב מדי. אולם לרוב החתולים יש מושג טוב למדי מתי מתחיל להיות קר מדי, והם יבחרו להישאר במקום סגור

האם גורי חתולים מרגישים קור?

כשהם גושי פרווה כל כך קטנים ועדינים - הם בטח מרגישים את הקור, לא? בימים הראשונים, אמותיהם של הגורים מאפשרות להם להתכרבל בחיקן ומחממות אותם. יחד עם זאת, מגיל 3 שבועות לערך, גורי חתולים הופכים למעט יותר עצמאיים ומסוגלים לווסת את טמפרטורת הגוף שלהם בצורה טובה יותר בעצמם, כך שעד שהם מגיעים לשלב הגמילה, הם לא זקוקים עוד לחום התומך של אימא.

אבל אם אתם מטפלים בגורי חתולים בעצמכם, ייתכן שתזדקקו למקורות חום חלופיים, בייחוד בשלב הינקות. הקפידו להיזהר אם אתם משתמשים ברפידות חום או בבקבוקי מים חמים, משום שהם עלולים לגרום להם לכוויות. לכן, הדרך הטובה ביותר לשמור על החום של גורי חתולים היא להשתמש בהרבה שמיכות נקיות ורכות, ואם אתם משתמשים בבקבוקי מים חמים, ודאו שהם מכוסים.

מה אם מזג האוויר בחוץ קר מדי לחתולים?

ככלל אצבע, כל טמפרטורה הנמוכה מ-7 מעלות צלזיוס נחשבת כקרה למדי עבור חתולים, ואם הטמפרטורה צונחת מתחת לאפס, עליכם להשתדל מאד להשאיר את החתול שלכם בתוך הבית. אם תאפשרו לחתול שלכם להישאר בחוץ למשך פרקי זמן ארוכים בטמפרטורות כאלה, אתם עלולים לגרום לו לנזק בריאותי.

כיצד אוכל לדעת אם החתול שלי סובל מהיפותרמיה קלה?

אם אתם חושדים שהחתול שלכם סובל מהיפותרמיה, שימו לב בעיקר לסימנים הבאים:

• חולשה

• רעד

• חוסר ערנות מנטלית

• טמפרטורת גוף נמוכה מ-37 מעלות צלזיוס

• אוזניים וכפות קרות

כיצד אדע אם החתול שלי סובל מהיפותרמיה קשה?

אם אתם חושדים שהחתול שלכם סובל מהיפותרמיה קשה, עליכם לפנות מיד לווטרינר, משום שעלולות להיות לכך השפעות בריאותיות ארוכות טווח, העלולות להיות קטלניות. שימו לב בעיקר לסימנים הבאים:

• תשישות קשה

• קצב לב איטי

• קושי בנשימה או נשימה איטית

• טמפרטורת גוף נמוכה מאד

• חוסר הכרה

כיצד אדע אם החתול שלי סובל מכוויות קור?

כוויות קור אצל חתולים הן בעיה חמורה. אם אתם חושבים שהחתול שלכם סובל מכוויות קור, או מבחינים בהן, פנו מיד לווטרינר. שימו לב בעיקר לסימנים הבאים:

• דהיית צבע באזור של העור שנפגע - לעתים קרובות האזור יהיה חיוור, אפור או בעל גוון כחלחל.

• כאב בעת מגע עם אזור הפגוע

• שלפוחיות או כיבים בעור

• אזורים של אור מושחר או מת

כיצד לחמם את החתול כאשר קר בחוץ?

מכיוון שבעלי חתולים רבים מתירים לחתולים שלהם לצאת להרפתקאות בחוץ איך ומתי שהם רוצים, חשוב להבין כיצד להגן עליהם ולשמור על בריאותם, בייחוד כאשר הטמפרטורות צונחות והשהות בחוץ עלולה להוות איום על שלומו של החתול.

שימו לב למשקל שלהם

קל להעריך בצורה שגויה את המשקל של החתול שלכם, בייחוד כאשר הוא מכוסה בפרוות החורף החמימה והעבה. הקפידו למשש את החתול ושימו לב האם אתם מרגישים את עצמות המותניים או הכתפיים, מה שעשוי להעיד על כך שהוא אינו בריא ויורד במשקל.
חשוב גם לפקוח עין על המשקל של החתול כאשר הוא מבלה זמן רב בבית, מכיוון שכאשר הוא פחות פעיל הוא נמצא בסיכון מוגבר לעלייה במשקל.

ודאו שהמיטה שלו נעימה וחמימה

לחתול שלכם יש בוודאי מקום מועדף לשינה, בין אם מדובר במיטת חתול, במיטה שלכם או כאשר הוא מכורבל על אדן החלון. הפיכת המקום הזה לחמים ולמזמין ככל אפשר כאשר מזג אוויר הצונן דוחק אותו חזרה הביתה היא הדרך ליצור חתול מאושר! הקפידו לרחוץ את המצעים באופן סדיר.

שימו לב לנוקשות

ההימצאות של החתול בתוך הבית יכולה להיות מוזרה עבורכם ועבורו כאחד, בייחוד אם יש לכם חתול הרפתקן. חשוב מאד שתקפידו להעניק לו גירויים בתוך הבית בדיוק כפי שיש לו בחוץ, ולכן עליכם לדאוג שהוא יזוז, עם הרבה משחקי חתולים כיפיים. הקור עלול להגביר את הסיכון לנוקשות ולכאב במפרקים, לכן אם החתול שלכם מתקשה להגיע לחלק מן המקומות האהובים עליו, הזמינו תור לבדיקה אצל הווטרינר ללא דיחוי. ניתן להקל קצת על חתולים הסובלים מבעיות ניידות בכך שתוודאו שהמיטה ומגש הצרכים שלו נגישים בקלות.

כיצד אדע אם קר לחתול שלי?

חתולים מצטיינים בהסתרת חוסר הנוחות שלהם, ולכן לא קל לדעת האם קר להם או לא. ישנם מספר דברים שאתם יכולים לבדוק כדי לקבל רמזים האם לחתול שלכם קר או לא.

בדקו את האוזניים, הכפות והזנב שלו

אם לחתול קר, הגפיים שלו עשויות להיות קרות למגע. לכן עליכם למשש את האוזניים, הכפות והזנב של החתול שלכם, ואם אתם מרגישים שהם קרים, מרבית הסיכויים שלחתול שלכם קר.

החתול בוחר לישון ליד החימום

אם החתול שלכם נוטש את מקום הנמנום הרגיל שלו כדי לשכב ליד הרדיאטור, או שהוא מתעורר כדי להתקרב למקור חום, מדובר בסימן נוסף לכך שקר לו.

הוא מתכרבל כמו כדור

עבור חתולים רבים מדובר בתנוחת ההירדמות הרגילה שלהם, אולם אצל חלק שזו לא התנוחה האופיינית שלהם, הדבר עשוי לרמוז לעתים על כך שקר להם. חתולים שמרגישים את הקור תוחבים גם את הכפות והזנב שלהם אל מתחת לגוף כדי לשמור עוד יותר על החום.

הקפידו תמיד להאכיל את החתול שלכם היטב ולתת לו לשתות. אם אתם מאפשרים לחתול שלכם לצאת החוצה, או שהוא מצליח לצאת החוצה בקור, רצוי תמיד ליצור אזורים מוגנים המורמים מן הרצפה, בהם הוא יהיה מוגן מן הקור והלחות הקשים ביותר.

הטיפול בחתול שלכם במהלך החודשים הקרים ביותר אינו צריך להיות משהו שישנה את החיים שלכם לחלוטין, אבל הצטיידות והכנה נכונה יבטיחו שיהיה לכם קל יותר בבוא העת.