מחפשים מתקן גירוד לחתול? קבלו 5 טיפים מנצחים

מעבר למניעת הרס של רהיטים, למתקני גירוד ישנם יתרונות חשובים שכדאי להכיר

חתולים חייבים להשתמש בציפורניהם על מנת לשרוט ולגרד מגוון משטחים. כאשר מדובר בחתול בית, ייתכן שהוא יבחר דווקא במשטחים שתעדיפו לשמור על שלמותם. בניגוד למה שחלקנו חושבים, הגירודים והשריטות הם לא סתם השתובבות. עבור החתול, הם ממלאים כמה תפקידים חשובים מאוד הקשורים להתפתחותו ולתקשורת שלו עם אחרים.  

פעולת ההשחזה מאפשרת לחתולים להסיר את השכבה החיצונית של ציפורניהם, בלוטות הריח שעל כפות הרגליים עוזרות להם לסמן טריטוריה, וכמובן שגם מדובר בדרך לפרוק מתחים, להתמתח ולשמור על גמישות. בהיעדר מקום ראוי לבצע את כל אלה, עשוי החתול שלכם לחפש אחר נקודה חלופית משל עצמו. ייתכן כמובן שאם הוא יבחר ברהיט חדש, הוא עלול לגלות שזה לא כל כך ירשים אתכם לחיוב. 

רכישה של מתקן גירוד לחתול יכולה לשמור על הרהיטים בבית שלמים, ובנוסף גם לתת לחתול אפשרויות מתאימות לפעולות הכרחיות מבחינתו. בחנויות תוכלו למצוא סוגים רבים של מתקנים, אך כדי להגביר את הסיכוי שהחתול שלכם יאהב את הרכישה החדשה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם:

 1. גובה מתקן הגירוד
  חתולים אוהבים להתמקם גבוה ככל האפשר. מתקן גירוד גבוה לחתול הבנוי ממפלסים, ישמח את החתול שלכם מאוד. זכרו כי החתול חייב להתמתח מלוא גובהו, ולכן מומלץ שהמתקן יהיה לפחות בגובה של 1.20 מטר.
 2. יציבות המתקן
  קבעו את מתקן הגירוד היטב ודאגו שחלקיו מחוברים כהלכה ואינם רופפים. מתקן הגירוד מדמה עבור החתול עץ, ובדיוק כפי שהוא לא ירגיש בטוח על ענף דק ושברירי, כך הוא יימנע משימוש במתקן שאינו יציב. המתקן האהוב עליו, יאפשר לחתול לעסוק בהשחזת ציפורניו מבלי שיתנדנד או ייפול.
 3. אתגר ועניין
  מתקן מוצלח לא ישמש את החתול לגירוד בלבד, אלא יהיה גם מקום בו יוכל לשחק ולהשתובב. ככל שהמתקן יהיה מעניין, מאתגר ומסקרן יותר, כך סביר להניח שהחתול יתאהב בו ויבלה עליו יותר זמן.
 4. ישן הוא ה"חדש" החדש
  חתולים נקשרים אל מתקני הגירוד שלהם ואוהבים אותם מרוטים ומשומשים. אם תמהרו להחליף מתקן ישן בחדש, אתם עלולים לגלות שהחתול פשוט מתעלם ממנו. לכן, אם המתקן הישן מתחיל להתפורר, עשו מאמץ לתחזק אותו ולתקן את הדרוש, או הסתפקו בהוספת שכבות חדשות של חבל למתקן. החתול שלכם יעריך זאת.
 5. מתקן הגירוד לא מושך את החתול?
  אם הבאתם מתקן גירוד חדש הביתה, אל תצפו שהחתול יתעניין בו כבר מהרגע הראשון. אם החתול מתעלם מהמתקן, תלו עליו צעצועים ישנים ואהובים, שנו את מיקומו, או אפילו הניחו עליו מזון או חטיפים. אלה יגרו את החתול להתקרב אליו, ועם הזמן גם להתאהב בו.