סוגי יללות חתולים

קולות של חתול מאפשרים לו להעביר לנו הרבה מסרים. הגיע הזמן שתכירו אותם

כולנו יודעים שדרכם של חתולים לתקשר היא באמצעות יללות. חתולים אכן מייללים, אבל הם עושים הרבה יותר מזה. קולות של חתול ככלל ויללות בפרט מתחלקים לסוגים שונים, כאשר לכל אחד מטרה משלו.  

גורים מייללים כשהם רוצים לזכות בתשומת לב מאימא שלהם, ועם התבגרותם הם לרוב מפסיקים ליילל מול חתולים אחרים. אם תצפו בתקשורת בין שני חתולי בית, תגלו שהם מייללים בעיקר בנוכחותנו, ולא אחד כלפי השני. ישנם חתולים קולניים יותר וישנם פחות, אבל רובם משתמשים ביללה כדי לתקשר איתנו. כך הם יכולים להסביר לנו מה שלומם, להעלות דרישות וגם סתם לציין שהם התגעגעו. היכרות עם 9 קולות החתולים הנפוצים ביותר, תעזור לכם לשלוט באחת מהשפות המדוברות ביותר בביתכם. 

9 סוגי יללות חתולים נפוצים 

יללה קצרה וחדה – תגובה מופתעת לפחד או לכאב, "משהו פגע בי". 

יללות קצרות שחוזרות על עצמן – החתול שלכם רוצה משהו. אוכל, פתיחת דלת למרפסת או כל פעולה אחרת שהם מעוניינים שתבצעו. 

יללה ארוכה בטון עולה – הוד חתוליותו מעוניין להבהיר שהוא דורש שתבצעו את בקשתו. הטון העולה פירושו "היי, ביקשתי משהו!" חתולים עשויים ליילל כך גם כאשר הם משועממים וזקוקים לתשומת לב. האם שיחקתם עם החתול שלכם היום?  

יללות בטון נמוך – החתול שלכם רוצה להביע חוסר שביעות רצון. הוא כועס ודורש לשנות מצב מסוים. ייתכן שהקערה שלו ריקה או שהצעצוע האהוב עליו לא נמצא במקום הרגיל. 

מיאו שנשמע כמו "מראו" – לא טעיתם, חתולים מכניסים את האות רי"ש ליללה שלהם כשהם מרוצים ומסופקים. חלקם ישתמשו בקול הזה כדרך לברך אותנו כשאנחנו חוזרים הביתה, ואחרים יביעו באמצעותו שמחה כשיראו אותנו פותחים את קופסת השימורים. 

יללות בלתי פוסקות שמלוות בשתן בבית ודלתות שרוטות – השילוב בין שלוש התופעות הללו יכול להעיד על התנהגות של חתול שאינו מסורס. אם רכשתם או אימצתם חתול, ודאו שהוא עובר טיפול לסירוס או עיקור, לטובת השקט הנפשי שלו ושלכם וכמובן למען בריאותו ואיכות חייו.  

יללות עמוקות בלווי הרמת אגן – התנהגות זו מאפיינת חתולות שנמצאות בתקופת הייחום שלהן. חתולה מיוחמת תשתמש בקול מיוחד כדי לקרוא לחתולים זכרים, וכל התנהגותה תשתנה. גם במקרה כזה, כמו בסעיף הקודם, כדאי לפנות לווטרינר כדי לעקר את החתולה. טיפול זה יסייע להתנהגות לא רצויה, וימנע כניסה של זכרים אל הבית. 

נשיפות – חתול שנושף, לעתים בלווי קול נמוך ומאיים, מעוניין להזהיר ולדרוש שלא יתקרבו אליו. חתולים עושים זאת כשהם מפחדים או כועסים. 

יללות קצרות וקטועות שדומות לנקישות, בלווי בהייה באוויר – החתול שלכם מצוי כנראה בעיצומו של ציד! חתולים יכולים לזהות ציפור או חיה קטנה אחרת במרחק רב, וחלקם ייכנסו למצב הציד שלהם גם אם אין להם סיכוי ללכוד אותו. 

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך:

החתול מיילל ללא סיבה? 

אם החתול מיילל ללא סיבה נראית לעין, ייתכן שמדובר בהתנהגות שהוא למד מתגובות שלכם בעבר. חלק מבעלי החתולים מנסים להשתיק את החתול שלהם באמצעות קריאות "תפסיק כבר" או "שקט", אבל החתול מצידו בטוח שאתם מנהלים איתו דיאלוג. תגובה כזו מלמדת אותו להמשיך וליילל, בייחוד אם הוא משועמם ודורש תשומת לב. אם אתם מעוניינים שהחתול יפסיק, התעלמו מהיללות או מצאו מה מפריע לו והעניקו לו את מבוקשו. יללות החתול הן צורת הדיבור שלו, כך שהבנתן ומתן תשומת הלב המתאימה יעזרו לכם להעמיק איתו את הקשר.