חינוך גור חתולים

כל שיעורי חינוך גור חתולים שחשוב ללמד את הגור הקטן שלכם, כדי שיהפוך לחתול בוגר רגוע ושמח.

אימוץ גור והגידול שלו לאחר מכן, טומן בחובו לא מעט אתגרים. מדובר בבעל חיים צעיר שזקוק לכם, ונחוצה לו יותר השגחה מאשר לחתול בוגר. מצד שני, חתלתול גם נוח יותר להשפעה מאשר חתול שכבר "ראה דבר או שניים" בחיים. אם תרגילו את החתול שלכם למצבים ע"י חינוך גור חתולים שבסעיפים הבאים כבר מגיל צעיר, יהיה לו (ולכם) קל יותר כשיהפוך לחתול בוגר.

בית הספר לגורים – מתחילים עכשיו!  

 1. הרגילו אותו למגע
  ריני חביב-עמירן, מומחית להתנהגות חתולים, ממליצה להעניק לגור הצעיר הרבה מגע. היא מציינת, שחתולי רחוב למשל, עברו הרבה פעמים טראומות או ננטשו, והמגע הזה נחוץ להם כדי לבסס יחסי אמון עם המשפחה החדשה שלהם. חתול שמורגל שנוגעים בו ומרימים אותו, יהיה גם רגוע יותר בטיפול אצל הווטרינר או בחברת אנשים. גם טיפולים ביתיים כמו קיצוץ ציפורניים, יהיו קלים ומפחידים פחות. 
 2. למדו אותו לאפשר מגע בפה ע"י חינוך גור חתולים
  בזמן שהגור רגוע ומתלטף, פתחו את פיו בעדינות והעבירו אצבע על השיניים והחניכיים שלו. חתולים רבים אינם מורגלים במגע באזור הפה שלהם, כיוון שבדרך כלל אנו מתמקדים בליטוף שלהם רק בנקודות מסוימות. חתול שיודע שאין מה לחשוש מנגיעות בשיניים, יאפשר בהמשך לטפל בשיניו ולצחצח אותן, ובנוסף ניתן יהיה גם לתת לו תרופות מבלי לחטוף נשיכות.להאזנה בפרופט הפודקאסט של פורינה פרו פלאן לחצו כאן
 3. הכירו לו אנשים חדשים
  חתולים בוגרים רבים מתחבאים כאשר אנשים חדשים נכנסים הביתה, רק כי לא נחשפו למספיק אנשים כאשר היו גורים. אם אתם רוצים להגדיל את הסיכוי שהחתול יהפוך לבן בית ידידותי ורגוע גם מול אורחים, זה הזמן להכיר לו חברים חדשים. צרפו לכל מבקר פינוקים וצעצועים, כדי ליצור אצל הגור עניין. חשוב כמובן לא לאפשר לכולם להרים את החתלתול ללא רצונו, ולתת לו להסתתר ולקחת פסקי זמן אם הוא מעוניין בכך. 
 4. שחקו איתו נכון
  שריטת חתול צעיר או נשיכה שלו יכולה להיות חלשה ולא מזיקה. מסיבה זו, רבים נותנים לגור שלהם לשרוט ולנשוך אותם תוך כדי משחק. כך הם מרגילים את הגור להניח שידיים ורגליים הם צעצוע לכל דבר. נצלו את התקופה כדי ללמד את החתול שלכם לשחק נכון, והשתמשו במשחקים של חתולים ולא בתחליפים. צעצועים לחתולים כמו חכה או כדור יעניקו לו את אותה ההנאה, ואתם תחסכו לעצמכם כמה מפגשים עם קופסת הפלסטרים בהמשך. זהו חינוך גור חתולים נכון.