5 עצות לשמירה על שיניים בריאות אצל חתולכם

מאוכל איכותי ועד חינוך דנטלי מגיל צעיר. כך תשמרו על הגיינת הפה של החתול שלכם

כאב שיניים, רובנו יודעים, הוא אחד הכאבים הקשים והמתסכלים שקיימים. כמו אצל בני האדם, גם חתולים סובלים מבעיות שיניים וחניכיים. למעשה חלל הפה הוא אחד האזורים הרגישים ביותר אצל החתול. החתול הוא קרניבור טהור, וככזה הוא תולש את המזון ובולע מבלי ללעוס אותו, מה שמותיר שאריות מזון רבות בשיניים שקשה מאוד לנקותן. קבלו חמש עצות שימושיות לצעדים מניעתיים שיעזרו לכם לשמור על בריאות השן של חתולכם, ועל הגיינת הפה שלו. 

הרגילו את החתול לצחצח שיניים 
נכון, רובם לא אוהבים את זה ויילחמו בכם עד חורמה. עם זאת, חינוך דנטלי מגיל צעיר יכול בהחלט לשנות את דעתו של החתול ולהרגיל אותו לפעולה. כבר בגיל כמה שבועות מומלץ לנסות לפתוח לו את הפה ולצחצח את השיניים. אם הדבר נעשה בסבלנות ובאהבה, ומגיל צעיר, יש סיכוי שהוא ישתף פעולה ויקבל את זה כחלק מהשגרה בה הוא מורגל. בשוק קיים מגוון רחב של מברשות ומשחות שיניים שניתן להתאים לחתולכם.   

אישה מאכילה חתול
למידע נוסף על מוצרי דנטלייף לחתולים, חטיפים לשמירה על בריאות השן     לחצו כאן ⇦

הקפידו על ביקורת שיניים אצל הווטרינר 
בעלי חתולים לא תמיד מקפידים על ביקורת שיניים קבועה אצל וטרינר. חשוב לבצע לפחות אחת לשנה בדיקה של חלל הפה והשיניים של חתולכם. הווטרינר יבדוק את מצב השיניים ויתאים טיפול מונע. מאחר שבעיות בחלל הפה עלולות להידרדר אם אינן מטופלות, חשוב להיות עם יד על הדופק – או במקרה הזה על השן. 

קנו מזון לחתולים ששומר על השיניים 
מזון בעל יתרונות דנטליים מסייע בניקיון חלל הפה. פרו פלאן מסדרת STERILISED למשל, מכיל כופתיות פריכות המיועדות לחתולים לאחר סירוס או עיקור. אלה עוזרות לשמירה על הגיינה דנטאלית ועל בריאות השיניים והחניכיים שלהם.  

השתמשו בתכשירים לניקוי שיניי החתול 
קיימים מגוון מוצרים שמסייעים בשמירה על היגיינת הפה. היוועצו עם הווטרינר לגבי משחות או מי פה, שמסייעים לחיטוי הפה של החתול ומונעים התפתחות רובד חיידקי פלאק.  

שמרו על החתול מרוצה 
לחתולים יש יכולת ריפוי טבעי בזכות המערכת החיסונית החזקה שלהם. כדי לשמור על המערכת הזו מתפקדת, חשוב להבין את הקשר בין גוף ונפש: חתול שצרכיו אינם נענים יחווה מצוקה, מה שעלול להחליש את המערכת החיסונית שלו. מאחר שחלל הפה של החתול חשוף לזיהומים –  אם המערכת החיסונית נחלשת , יש סיכוי רב שהפגיעה תהיה במערכת הרגישה של הפה. אחד הסימנים המובהקים לכך שחתול נמצא במתח הוא בעיות שמתפתחות בשיניים. אז מה עושים? דואגים לכל מחסוריו של חתולכם – הן הפיזיים והן הרגשיים. חתול מרוצה יפתח פחות מחלות בכלל, ובהן גם מחלות הפה בפרט.