Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
כיצד לבחור בין מזון לח למזון יבש לחתולים?
כיצד לבחור בין מזון לח למזון יבש לחתולים?

כיצד לבחור בין מזון לח למזון יבש לחתולים?

כתבה: ד"ר עינת יס, מומחית אירופאית לרפואה פנימית של חיות מחמד ויועצת לחברת פורינה

איך מקבלים את הבחירה הנכונה לגבי סוג המזון של החתול, ולפי מה חתולים מחליטים איזה מזון הם מעדיפים?
עולם המזונות לחתולים כולל מגוון אפשרויות רחב, שהופך את הבחירה לקשה במיוחד עבור בעלי חתולים. כשצריך לבחור בין מזונות יבשים ולחים, בין מרקמים שונים וכמובן שגם בין טעמים רבים, אפשר להבין למה הבחירה יכולה להיראות כמו משימה מאתגרת. אם גם אתם מתקשים להחליט מה לקנות, העובדות הבאות יעשו לכם קצת סדר בצלחת.

מה חייב להכיל מזון חתולים?

לחתולים דרישות תזונה ייחודיות, שכוללות 41 רכיבים שעליהם לקבל ברמה היומיומית. הרכיבים הללו נקראים רכיבים חיוניים, כיוון שהם אינם מיוצרים בגופו של החתול אך חיוניים לתפקודו התקין. מאחר שחתולים הם אוכלי בשר, חלק מהרכיבים הללו (כמו חומצות האמינו טאורין וארגינין, חומצת שומן ארכידונית וויטמין A) חייבים להגיע ממקור חי. מסיבה זו, חתולים לא יצליחו להתקיים על דיאטה צמחונית מבלי לפתח חסרים תזונתיים.

מה משפיע על בחירת המזון של חתול?

חתולים בוחרים את מזונם על פי שילוב בין טעמים, ריחות ומרקמים. מעניין לגלות כי לחתולים יש יחסית מעט בלוטות טעם בחלל הפה – בזמן שלבני האדם יש 9,000 בלוטות טעם ולכלבים 1,700, חתולים מגיעים למקום האחרון עם 475 בלבד. עם זאת, למרות מספרן המועט, חוש הטעם משפיע מאוד על הבחירה שיקבלו. הסיבה לכך היא שחתולים רגישים פי 400 לטעם מר ולעומת זאת חסרי יכולת לחוש טעמים מתוקים.

מהם היתרונות השונים של מזון לח ומזון יבש?

ההבדל המרכזי והבסיסי ביותר בין מזון לח למזון יבש הוא תכולת המים, אבל כל אחד מהם מגיע גם עם יתרונות משלו. מזון לח מביא לעלייה בצריכת המים של החתול, ניתן לחממו מעט ועל ידי כך לשחרר ארומה מושכת, והמרקם הרך שלו המקל על האכילה ומשמעותי במיוחד עבור חתולים שסובלים ממחלות שיניים או בעיות בחלל הפה. בנוסף, מזון לח הוא בעל נפח גדול יותר שמעניק תחושת שובע מהירה, ומגיע במנות מדודות המאפשרות מתן כמויות מדויקות למניעת האכלת יתר.
מזון יבש לעומת זאת, הוא בעל מרקם פריך המאפשר שמירה על בריאות השיניים ומעודד לעיסה, ובנוסף גם נוח לאחסון ונשמר לאורך זמן ארוך לאחר הפתיחה. מזון יבש מתאים לחתולים האוהבים לאכול מנות מזון קטנות לאורך היממה, וניתן גם להשתמש בו לצורך עידוד פעילות גופנית על ידי הצבת קערות מזון במקומות שונים בבית. 
 

כיצד לבחור בין מזון יבש ומזון לח?

כמו שציינו, כל אחד מסוגי המזונות הללו מגיעים עם יתרונות משלו. מסיבה זו, אלא אם קיימת המלצה רפואית שממליצה לצרוך רק סוג מזון מסוים, מומחי התזונה של פורינה ממליצים על שילוב בין השניים – כדי לאפשר לחתול ליהנות מכל העולמות. בעת הבחירה יש להתחשב גם בהעדפת החתול עצמו וגם בנוחות שלכם, מאחר שאתם אלה שאחראיים על האכלתו ולכן זקוקים למזון שיהיה לכם נוח לאחסן ולהוציא בהתאם ללוח הזמנים שלכם.
ללא קשר לסוג המזון אותו תעדיפו, הדבר החשוב ביותר הוא כמובן לבחור במזון מלא ומאוזן. מזון כזה יספק את כל דרישותיו התזונתיות של החתול, ויאפשר לו ליהנות ארוחות משביעות, טעימות ובריאות. 
 

חוויית הטעם המושלמת בכל קערית

נוסף לסדרת המזונות היבשים של פרו פלאן מבית פורינה, המתאימים לחתולים בהתבסס על גיל ומצב גופני, תוכלו למצוא גם סדרת הפרמיום "גורמה GOLD" מבית פנסי פיסט, הכוללת מגוון רחב של טעמים שחתולים אוהבים ובדגש בריאים במיוחד:

  • ארוחת גורמה במרקם עשיר ומפנק
  • מזון לח טעים במיוחד
  • 100% מזון מלא
  • מיוצר מרכיבים באיכות גבוהה ביותר
  • ללא צבעי מאכל, חומרי טעם וריח מלאכותיים וללא חומרים משמרים

כל אלה מעניקים לחתול שלכם שאתם הכי אוהבים אץ הטוב ביותר בכל הפרמטרים.
אתם מוזמנים לפנק את החתול שלכם - כי אתם יודעים שמגיע לו
!

גורמה מבית פנסי פיסט מזון לח מלא פטה