איך יודעים שהכלב חולה?

בעל חיים פעיל ואקטיבי הוא בעל חיים בריא. מה גורם להסתגרות או אפתיות אצל כלבים וחתולים, וכיצד מתמודדים נכון עם הסימנים לבעיה רפואית

ביקורים תקופתיים אצל הווטרינר חשובים לשמירה על בריאותם של כלבים וחתולים. בתור האנשים הקרובים ביותר אל חיות המחמד שלנו, באפשרותנו לעקוב אחרי סימנים שונים המעידים על בריאות תקינה שלהן ולזהות שינויים שעשויים להעיד על בעיה עוד בטרם הבדיקה התקופתית. אחד מהסימנים הללו הוא החיוניות והערנות שהן מגלות ברמה היומיומית.

כיצד מזהים שינויים בחיוניות אצל חיית המחמד?

כלב שרץ לדלת כדי לקדם את פנינו וחתול שלא יכול להפסיק לשחק עם הצעצוע שלו, הם לא רק סימנים לבעלי חיים שמחים אלא גם לחיות מחמד בריאות. בעל חיים בריא הוא חיוני ופעיל, סקרן לסביבתו ובעל אינטראקציה עם בעליו. הוא רוצה לשחק, מתעניין במה שקורה סביבו, יוזם קשר ושמח לראות אותנו בבית. חלק מבעלי החיים פתוחים וידידותיים ואחרים מופנמים או פשוט מנהלים לוח זמנים משלהם, ולכן מעדיפים לתצפת על הציפורים במקום להימצא בקרבתכם. עם זאת, ללא קשר לאופיו הייחודי של הכלב או החתול של כל אחד מאיתנו, קל יחסית לזהות שהוא רגוע, מרוצה ובאופן כללי נהנה מחיי היומיום. 

איך יודעים שהכלב חולה והחתול לא מרגיש טוב? לפי הסימנים הבאים:

שינויים שונים ברמת הפעילות ובחיוניות של בעלי החיים יכולים לכלול את התופעות הבאות:
 •    אפתיות
•    ירידה ברצון לשחק
•    ירידת בתאבון  
•    הסתגרות

כל אלו  יכולים להעיד על בעיה בריאותית ובהופעתם כדאי להיוועץ עם וטרינר . מנגד, גם מצב של חוסר מנוחה פתאומי הוא סימן לבעיה שחשוב לטפל בה. בעל חיים שמתחיל לפתע להסתובב בכל הבית ללא הרף ונראה טרוד וחסר שקט, עשוי להתמודד עם כאב או אי נוחות שחשוב גם כן לאבחן בייעוץ וטרינרי.

הקשר בין תזונה מאוזנת לרמות האקטיביות של כלבים וחתולים

שינויים ברמות החיוניות והערנות הכללית של חיות מחמד יכולים להיגרם בשל סיבות רבות, החל ממחלות ועד לתופעות נלוות להזדקנות. כך שאם הכלב או החתול שלכם הופכים אפתיים, מסוגרים או פחות פעילים מהרגיל – כדאי כאמור לפנות לווטרינר. 

נוסף לכל אלה, גם תפריט תזונתי לא מספק ולא מאוזן יכול להוביל לשינויים ברמות האנרגיה והפעלתנות של חיות המחמד. המזון היבש שניתן לכלבים ולחתולים מהווה חלק מכריע מהתזונה הכוללת שלהם, ולכן יש לו משקל משמעותי בכל הנוגע להשפעה על בריאותם. חיית מחמד שמחה ופעילה היא כזו שזוכה להזנה איכותית ומאוזנת, המותאמת גם לגילה וגם לרמות הפעילות היומיומית שלה. 

המזונות מסדרת Purina One, מזון הסופר פרימיום מבית פורינה, פותחו במיוחד לצורך יצירת התאמה מושלמת בין צורכי חיית המחמד, גילה וגודלה. המזון המיועד לגורים מגזע קטן למשל, נועד לספק את הדרישות האנרגטיות הייחודיות להם. הוא כולל רמות חלבון ושומן גבוהות שתומכות בגדילתו המהירה של הגור, תורם לחיזוק מערכת החיסון שלו וכן בהתפתחות תקינה של המוח והראייה הודות לתכולת חומצת השומן DHA. התוצאה היא סיוע להתפתחות ההגנה הטבעית, השיניים והעצמות, ושמירה על גור בריא, פעיל ושמח.

פתרונות ההזנה האיכותיים של Purina ONE מביאים לשינוי ניכר בבריאותם של בעלי החיים תוך 21 יום בלבד. כבר בתום השבוע הראשון מתחילת צריכת המזון תוכלו לראות עלייה בערנות ובחיוניות של חיית המחמד שלכם, תוצאה משנית להזנה מאוזנת, מלאה ואיכותית. השינויים הללו הם רק חלק מסל היתרונות שמגיעים בכל קערת מזון מהסדרה. בשבועות העוקבים חבריכם הטובים ייהנו גם מתהליך עיכול בריא יותר הודות לרכיבים המזינים ולרמת הנעכלות הגבוהה של המזון, ומפרווה בריאה ועיניים בוהקות, סימנים לעור בריא ולחות מספקת. עם כל כך הרבה יתרונות, האתגר היחיד שלהם יהיה להחליט במה לשחק היום.