אוכל לגורי כלבים: כך תאכילו את הכלבים בצורה בריאה

תוהים לגבי אוכל לגורים? הכרת צורכי גור הכלבים שלכם תסייע לקבל החלטות תזונתיות נכונות כבר מהרגע הראשון

שלב הגורות של הכלב הוא היסוד להמשך חייו ובמהלכו ישנה התפתחות פיזית מהירה של אברים ומערכות גוף שונות כמו המערכת החיסונית, גדילת העצמות והמפרקים לגודל מלא, התפתחות השרירים ואפילו התפתחות קוגנטיבית וצמיחת המוח.

אורכה של תקופת הגורות עשויה להשתנות בהתאם לגזע ולמשקל - 

 • גזע קטן (משקל כבוגר עד 10 ק"ג) - 9-10 חודשים. 
 • גזע בינוני (משקל כבוגר 10 ק"ג עד 25 ק"ג) - 12-18 חודשים.  
 • גזע ענק (משקל כבוגר מעל 25 ק"ג) - 24 חודשים. 

הצרכים התזונתיים של גורי כלבים  
לתזונה תפקיד חשוב בתמיכה בקצב ההתפתחות המהיר של הגור.  על כן, חשוב שנוסחת התזונה של מזון הגורים תכלול את הרכיבים הבאים - 

 • חלבונים – אבן יסוד חשובה של השרירים, העור, הפרווה, האיברים והרקמות האחרות. במהלך תקופת צמיחה זו, הגור זקוק לחלבונים בשפע. 
 • סידן וזרחן – מרכיבים חיוניים לעצמות ולשיניים בריאות. עליהם להתקיים במינונים הנכונים כדי להצמיח עצמות ושיניים כהלכה. 
 • חומצות שומן מסוג אומגה, לרבות חומצה לינולאית – מספקות תזונה מלאה ומאוזנת, מעודדות  מערכת חיסון בריאה ומסייעות בבריאות הפרווה והעור של הגור. 

  איזה אוכל לגורי כלבים נחשב למומלץ?

  מזון לגורים אמור לספק את כל אבות המזון ולכן חשוב לבחור עבור הגור אוכל לגורים המציע את שילוב הרכיבים האופטימלי ביותר. סוג איכותי של מזון לכלבים המותאם לגורים, כמו פרו פלאן מסדרת OPTI START, מכיל קולסטרום המוכח מדעית בשיפור תגובת מערכת החיסון לחיסונים שמקבל הגור, מחזק את המעיים ומפחית סיכון לקלקולי קיבה בגורים. זכרו להתאים את הפורמולה הנכונה על פי הגזע או הגודל אליו יגיע הגור ככלב בוגר (גזע קטן, בינוני, גדול או ענק). אם הגור שלכם סובל מרגישויות עור או פרווה, הווטרינר יתאים לו מזון מיוחד כמו פרו פלאן מסדרת OPTI DERMA לגורים, אוכל לגורים מגזע בינוני המיועד לרגישויות עור. 

  תזונת גורי כלבים - עשה ואל תעשה 

  • הקפידו למלא אחר הוראות ההאכלה המצויים על גבי שק המזון. כך תוכלו להימנע מהאכלה לא נכונה, שעלולה לפגוע בבריאות הגור או לגרום לו לעודף משקל.  
  • הקפידו על יצירת שגרת האכלה קבועה המותאמת לגיל, גודל ומשקל הגור המתפתח. חלקו את המנה היומית למספר הארוחות הדרושות לגורים. עד גיל 5 חודשים 3 -4 פעמים, מגיל 5 חודשים ועד גיל 8 חודשים  2-3 פעמים, מעל גיל 9 חודשים וכבוגר 2 פעמים. 
  • אל תאכילו את הגור בשאריות מזון מהשולחן. מזון המיועד לבני אדם לרוב מוסיף קלוריות ושומנים מיותרים לתזונה של הכלב, מפר את האיזון התזונתי של מזון הגורים ועלול לגרום לאכילה בררנית של הגור. הקפידו על אוכל לכלבים המותאם לגורים בלבד.  
  • כאשר תשנו את מזונו, ערבבו בהדרגה את המזון החדש במזון הישן במשך 10 ימים לפחות. אם תגדילו בהדרגה את כמות המזון החדש ותפחיתו את כמות המזון הישן, תקלו עליו את המעבר מאוכל לגורי כלבים ישן לחדש.