כלב חדש בבית? הכינו את הבית מאל"ף ועד הב!

רגע לפני פתיחת הדלת בפני החבר הפרוותי, זה הזמן לבדוק אם עשיתם כל מה שצריך

רגע ההגעה של כלב חדש הביתה הוא מרגש במיוחד. כדי לאפשר לו התאקלמות קלה, כדאי שתכינו לא רק את עצמכם אלא גם הבית. היכן הוא יישן, מה הוא יאכל ואיך ליצור עבורו סביבה בטוחה – כך תכינו את ביתכם מאל"ף ועד הב! 

אזור השינה של הכלב 

שינה טובה עוזרת לשמור על בריאות ותחושת רעננות לאורך כל היום לא רק אצלנו, אלא גם אצל הכלבים שלנו. יש משקל רב לבחירת אזור השינה של הכלב, והיא תקבע את איכות השינה שלו וגם את שלנו. אם תבחרו במקום רועש או לא נוח, הכלב יחפש לעצמו מקום נוח יותר שלא תמיד יהיה מקובל עליכם: חדר שינה, ספה בסלון ועוד. 

אילו אזורים אינם מומלצים? הימנעו מלהציב את מיטת הכלב בלב הבית. כלבים נהנים להיות מעורבים בחיי המשפחה ושונאים את הרעיון שהם מחמיצים את ה"אקשן", אבל הם יתקשו לישון אם הם יהיו עסוקים בהאזנה לכל מי שמגיע או הולך. המסדרון או אזור הכניסה לבית הם אזורים סואנים ועדיף לבחור מיקום שיעניק לכלב פרטיות ועם זאת יוכל לצפות ממנו על מרחב הבית . מיקום מתאים יעניק לכלב פרטיות וביטחון. אם בחרתם להשתמש בכלוב אילוף, הציבו אותו במקום שקט כאשר פתח הכלוב לכיוון מרחב החדר על מנת שהכלב לא ירגיש בודד ומרוחק. 

דאגו לבטיחות הכלב 

גורים וכלבים בוגרים הם מלאי חיים, אנרגטיים וסקרנים. ארגון הבית ומניעת גירויים וסיכונים מיותרים יחסכו לכלב ולכם תאונות מצערות ועוגמת נפש. 

ישנם כמה דברים עיקריים שתוכלו לעשות: 

  • הקפידו שהדלתות והחלונות יהיו סגורים או מרושתים. 
  • הרחיקו את הכלב ממרפסות או ממעקה נמוך. 
  • הימנעו מלהשאיר את הכלבלב החדש ללא השגחה לפרקי זמן ארוכים. 
  • השאירו את דלת חדר השירותים סגורה ומכסה האסלה סגור.  
  • ארגנו מחדש את כבלי החשמל בבית והקפידו במיוחד להרחיק כבלי חשמל מאזור המיטה או כלוב האילוף. 
  • בכל פעם שאתם יוצאים מהבית, הקפידו לסגור את דלתות החדרים על מנת למנוע מהכלב לעבור בין החדרים ולהפוך אותם ל-"מגרש משחקים". 
  • הרחיקו שקיות, בקבוקים ואריזות פלסטיק. גורים וכלבים עלולים לבלוע חלקי פלסטיק העלולים לפצוע ולחסום את המעיים. 
  • הקפידו למנוע גישה ולסגור היטב ארונות בהם מאוחסנים חומרי ניקוי, צבע ומדללי צבע, דשן, חומרי חיטוי, כדורי נפטלין, רעלים נגד חרקים ומכרסמים, מונעי קפיאה, תרופות (מרשם וללא מרשם), ציוד סריגה (סרטים, סיכות, כפתורים, חרוזים, כדורי צמר או חוטים) וכן פריטי מתכת (מסמרים, ברגים, מהדקי נייר וכדומה). 
  • הרחיקו מהבית צמחים רעילים למאכל, וזכרו להרים מהרצפה עלי צמחים שנושרים והכלב עשוי ללעוס. 

רכשו מראש מוצרים בסיסיים לכלב 

רכשו מראש את הדברים הבסיסיים שנחוצים לכלב, מיטה, מברשת, קולר ורצועה, חטיפים וצעצועים. לאחר הגעת הכלב או הגור החדש תוכלו במשך הזמן ללמוד את העדפותיו ולהתאים לו חטיפים או צעצועים נוספים. השתדלו לברר מה הכלב היה רגיל לאכול, ובימים הראשונים השתדלו לתת לו את אותו המזון כדי לסייע לו להתרגל לסביבה החדשה. אם אתם מתכננים להחליף את האוכל, תוכלו למזער את בעיות העיכול על ידי שילוב בין המזון החדש למזון הישן, וצמצום המזון הישן באופן הדרגתי.  

מומלץ לבחור וטרינר טוב מראש 

בחירת וטרינר היא עניין רציני ולכן הקדישו לכך מחשבה בטרם הגיע הגור או הכלב לביתכם. מומלץ לבחור וטרינר העובד בסביבת מגוריכם, כך שיהיה קרוב וזמין.