5 מיתוסים על גידול חיות מחמד שהגיע הזמן לנפץ

חושבים לאמץ כלב או חתול אבל לא בטוחים אם זה מתאים לאורח החיים שלכם? כדי לעזור לכם לקבל את ההחלטה החשובה, אספנו לכם 5 מיתוסים על גידול כלב או חתול, שהגיע הזמן להגיד עליהם את האמת

חיות מחמד מביאות לכלוך לבית

חתולים מקדישים זמן רב מיומם לניקיון וטיפוחם האישי, ולרוב לא מייצרים הרבה לכלוך. חתולים שגדלים בבית עם חצר עושים את צרכיהם בחוץ ומחביאים אותם היטב, לחתולים שגדלים ללא חצר ישנו מגוון רחב של ארגזי צרכים נוחים שמסייעים לשמור על סביבה נעימה ונקייה. כלבים דורשים מעט יותר עזרה בתחזוק ההיגיינה האישית שלהם, אבל קל יותר לחנך אותם להימנע מעשיית צרכים בבית, מכניסה לחדרים מסויימים או מקפיצה על המיטה.  

הלכלוך העיקרי שהחתול והכלב מביאים עמם הוא הפרווה שנושרת, ניתן להסיר אותה יחסית בקלות מרהיטים ובגדים באמצעות גלגלת דבק או מברשת מיוחדת. בתקופות מעבר עלולה להיות נשירה מוגברת של הפרווה, הדרך הפשוטה ביותר להתמודד עם הנשירה היא לסרק ולהבריש את הפרווה באופן תדיר, ולוודא כי תזונת הכלב או החתול איכותית, מספקת חומצות שומן חיוניות, ויטמינים ומינרלים חיוניים שתורמים לבריאות העור והפרווה, ומפחיתים את קצב הנשירה. ככל שהפרווה של הכלב או החתול תהיה קצרה יותר, כך יווצר פחות לכלוך בבית.

חיות מחמד גורמות להתפתחות אלרגיה בילדים

לאורך השנים נפוצו שמועות לפיהן ילדים עלולים לפתח תגובה אלרגית במגע עם חיות מחמד פרוותיות. ואולם, מחקרים רבים בשנים האחרונות מראים דווקא על ממצאים הפוכים. נמצא כי ילדים שגדלים עם כלבים חווים דווקא סיכון מופחת לאלרגיות. מחקרים אחרים אף הראו כי תינוקות שגדלו במגע הדוק עם חיית מחמד נטו לחלות בתדירות נמוכה יותר בשנה הראשונה שלהם בחיים.

כלב צריך בית עם חצר

כלבים רבים בישראל, ואולי אפילו הרוב, חיים בדירות ללא חצר באושר רב, כשכל צרכיהם מסופקים. הקפדה על טיולים לפחות 3 פעמים ביום, פעילויות ומשחקים בתוך הבית, מפגשים עם כלבים אחרים, תזונה נכונה וכמובן אהבה ותשומת לב יענו על כל צרכיו של הכלב.  

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך: 
-    אימוץ כלב – כל מה שחשוב לדעת לפני 
-    איזה חתול כדאי לי לאמץ? 
-    איך להרגיל חתול לבית החדש
-    איך לחבר בין כלבים וילדים

לא ניתן לגדל חיית מחמד כשנעדרים זמן רב מהבית

כשנעדרים שעות ארוכות מהבית כדאי להתאים את חיית המחמד הנבחרת לסגנון החיים. אם הבחירה היא בין כלב או חתול, מומלץ לבחור בחתול על פני כלב. חתול לא דורש טיולים בחוץ, מסתדר שעות ארוכות לבד ומבלה עד 19 שעות ביממה בשינה! לא תחסרו לו בזמן העבודה, הוא פשוט יישן. במידה ואתם מעוניינים לאמץ כלב,  ניתן לבנות סדר יום שיאפשר לכם להכניס כלב חדש למשפחה. דאגו לטיולים ארוכים בבוקר ובערב ולדוג-סיטר בצהריים, למשחקים בבית שיעזרו בשעות בהן הוא נותר לבדו וזיכרו- גם הכלבים שלנו ישנים 12-14 שעות מהיממה והם ינצלו את היעדרותכם גם לכך.

כלבים וחתולים לא מסתדרים

כלבים וחתולים לא נולדים אוייבים והדינמיקה ביניהם יכולה ללכת לכמה כיוונים, ובתנאים מסויימים הם אפילו יכולים להיות החברים כי טובים. החיבורים הטובים ביותר לרוב נוצרים כשמדובר בגור חתולים וכלב בוגר, אך גם גם במקרה ההפוך וגם כאשר שניהם בוגרים יכול להירקם סיפור אהבה. הגורם המכריע להתאמה יהיה האופי הייחודי של הכלב והחתול. במידה ושניהם חברותיים ולא נוטים לתוקפנות, הפגישו ביניהם בהדרגה ותחת השגחה, העניקו לכל אחד מהם את המקום שלו ותנו להם להכיר בקצב שלהם. 

יש מיתוס אחד נכון, והוא שלהחלטה לגדל חיית מחמד מתלווה אחריות גדולה. היא דורשת השקעה של זמן, אנרגיה וכסף. חיית המחמד שלנו זקוקה לזמן לטיולים ולמשחק, למזון איכותי, טיפול רפואי ואף טיפוח שגרתי, וכמו כל בן משפחה, חיית המחמד זקוקה לאהבה ותשומת לב. האחריות אכן מרובה, אך ההנאה הכרוכה בגידול חיית מחמד, החברה והאהבה הבלתי תלויה שהיא מעניקה משתלמות לחלוטין!