משחקים לכלבים: כך תעסיקו את חיית המחמד שלכם

הכלב משועמם? הכירו כמה רעיונות נהדרים למשחקים שתוכלו לשחק בבית או בחוץ

משחק עם הכלב שלכם הוא דרך נהדרת לעזור לו לשמור על כושר, להפעיל את החושים ולהימנע משעמום. משחק משותף יתרום לחיזוק הקשר ביניכם, ולביטחון של הכלב. בסעיפים הבאים תמצאו כמה רעיונות למשחקים מהנים עם כלבים בבית ובחוץ. נסו אותם, ומצאו משחקי כלבים שהכי מסקרנים את כלבכם. משחק נעים! 

משחקי זריקה והחזרה 

משחק "זריקה והחזרה" יכול להוות אימון גופני טוב לכלב שלכם. הוא גם מספק דרך מועילה להחזיר את הצעצועים, כדי שלא רק אתם תצטרכו להתאמן. 

 • בהתחלה, גלגלו צעצוע הרחק מהכלב שלכם ותנו לו להחזיר אותו. 
 • כשהוא ירים את הצעצוע, אמרו "החזר!" כדי שיתחיל לקשר בין הפקודה לבין הפעולה.   
 • כשהכלב יחזיר את הצעצוע אליכם, שבחו אותו ותנו לו ליהנות עם הצעצוע לכמה דקות, כחלק מהתגמול על המאמץ שבהחזרה. 
 • אם הכלב לא מחזיר את הצעצוע, השתמשו ברצועה ארוכה המחוברת לקולר. משכו את הכלב שלכם בעדינות אליכם ושבחו אותו על שחזר.  
 • לטפו אותו אבל הימנעו מללטף את ראשו, כדי שלא יחשוב שאתם מתכוונים לקחת ממנו את הצעצוע מיד. 
 • הימנעו מלשחק על משטחים חלקלקים או לזרוק את הצעצוע לאזור לא בטיחותי עבור הכלב.  
 • זכרו שלכל כלב העדפות משחק משלו. יש כלבים שאוהבים להחזיר את הצעצוע, ומיד רוצים שתזרקו אותו שוב. כלבים אחרים מעדיפים להישאר עם הצעצוע ומתעניינים פחות ברדיפות ובהחזרות. 
 • לאחר שהכלב שיחק עם הצעצוע כדקה, הוא צפוי לשמוט אותו מרצונו. אם הוא עושה זאת, אמרו "עזוב", כדי לחזק את ההתנהגות. אם הוא לא שומט את הצעצוע מרצונו, אחזו את הצעצוע בצורה רופפת ותנו את הפקודה לעזוב. שבחו אותו כאשר הוא משחרר את הצעצוע וזרקו לו אותו שוב.

אפשר לשחק עם הכלב גם בבית מבלי לקום מהספה. צפו בסרטון:

משחק כלבים "חפש את המטמון" 

משחק זה, שמאפשר לכלב למצוא חטיף או צעצוע שהחבאתם עבורו, הוא דרך נהדרת לעודד אותו להשתמש בחוש הריח ובחוש הציד שלו. מכיוון שניתן לשחק בו בבית, הכלב שלכם יהנה ממנו גם בימים גשומים או שרביים כשקשה לפרוק אנרגיה בחוץ. 

 • בשלב הראשון יהיה עליכם ללמד את הכלב את החוקים. כדי לעשות זאת, הורו לו לשבת והחביאו חטיף או צעצוע שהוא אוהב ומכיר. עשו זאת לנגד עיניו, כך שיראה היכן המטמון נמצא.  
 • אחר כך אפשרו לו לצאת לחיפוש, ולאחר שימצא את המטמון שבחו אותו. 
 • בשלב הבא תוכלו להפוך את המשחק למאתגר יותר. החביאו את המטמון מראש בקופסה, והציבו מול הכלב מספר קופסאות בגדלים שונים. החיפוש אחר המטמון הפעם, יעסיק אותו יותר.  

רדיפה אחר בועות סבון 

כלבים רבים מאוהבים בבועות סבון, ומתחילים לרדוף אחריהן ולנסות לתפוס אותן. המשחק הזה הוא פעילות נהדרת שאפשר לעשות בפארק או בבית, ואינו מצריך מאמץ מיוחד מצדכם. אם יש לכם ילדים, משחקי כלבים כאלה יכולים להיות דרך נהדרת לבילוי משפחתי נהדר.

מסלול מכשולים ביתי 

הזיזו ממרכז החדר ריהוט וחפצים שבירים, ותוכלו להפוך אותו למסלול מכשולים מיוחד עבור הכלב. ניתן להשתמש בחפצים רגילים שיש בכל בית: כריות שיוכל לקפוץ מעליהן, קופסאות גדולות שפתוחות משני הכיוונים שאפשר לזחול דרכן, כדור שאפשר להעביר מתחילת המסלול ועד סופו, או חישוק שאפשר לקפוץ דרכו. בנקודת הסיום תוכלו להניח את החטיף האהוב על הכלב, או להמתין בה בעצמכם. אין ספק שהוא ישמח להתאחד עם החבר הכי טוב שלו!