איך בוחרים אוכל לכלב

תוויות המוצר על אריזת המזון מכילה מידע רב. אלה הפרטים שחשוב לשים לב אליהם על מנת לדעת איך בוחרים אוכל לכלב.

כמו אצל בני אדם, גם אצל כלבים לתזונה נכונה יש מקום חשוב בכל הנוגע להתפתחות ולבריאות. התאמת המזון המתאים ביותר לכלב בשלבי חייו השונים דורשת סבלנות, למידה ומחשבה. ממש כמו אצלנו, הפתרון מצוי באיזון בין הטעם האישי לבין הצרכים התזונתיים. מאחר שמדובר בהחלטה שכדאי לדבוק בה לאורך זמן, חשוב שתיקחו בחשבון כמה היבטים שיעזרו לכם להבין איך בוחרים אוכל לכלב. 

הצהרות תזונתיות בתווית המזון 

קראו את התוויות המתארות את ההצהרות התזונתיות של המזון, וחפשו את ההצהרות המותאמות לשלב החיים של הכלב שלכם. במזון לגורים לדוגמה, חייבת להיות הצהרה ברורה של התאמת המזון לגיל, לגזע או לגודל ומשקל הכלב כבוגר. חשוב לבדוק אם מופיעות גם התאמות מיוחדות, כגון תמיכה בהתפתחות תקינה, חיזוק מערכת החיסון ושמירה על בריאות מערכת העיכול. במזון לגורים Opti Start  של פרו פלאן ניתן למצוא קולסטרום, רכיב ייחודי המסייע לגורים בשלב הפער החיסוני ותומך בבריאות מערכת העיכול. 

סוגי מזון לכלבים 

קיים מגוון גדול של סוגי מזון מסחרי לכלבים. בחרו את המזון המותאם לצורכי הכלב שלכם. המזונות היבשים מחולקים לפי גיל הכלב (מזון גורים, בוגרים, קשישים), ולפי צורך מיוחד (עליה במשקל, רגישות של העור או מערכת העיכול ועוד). בשלב הראשון של חייו הגור צריך לקבל מזון גורים. כאשר הגור סיים את שלבי ההתפתחות השונים ניתן ומומלץ להעבירו לתזונה מתאימה לכלב בוגר. יש לעקוב אחרי מצבו וגילו של הכלב ולהתאים לו את התזונה האופטימלית לחיים בריאים ומאושרים. 

בסדרת Opti Nutrition של פרו פלאן, 7 סוגי מוצרים המתאימים לכלבים: Opti Start לגורים, Opti Derma לרגישויות עור ולטיפוח פרווה, Opti Digest למערכת עיכול חזקה, Opti Power לכלבים פעילים וכלבות הרות ומניקות, Opti Weight להפחתת משקל, Opti Balance לשמירה על בריאותם של כלבים בוגרים ו-Opti Age לכלבים מבוגרים. כמו כן, קיימת גם סדרת מזונות רפואיים המתאימים למצבים שונים כמו אלרגיה, בעיות במערכת העיכול, בעיות מפרקים, עליה לא מבוקרת במשקל ועוד. 

להאזנה בפרופט הפודקאסט של פורינה פרו פלאן לחצו כאן

מזון יבש לכלבים 

המזון היבש הוא בחירה פופולארית עבור בעלי כלבים מסיבות רבות. הוא טעים, מספק לכלב תזונה מאוזנת ומלאה וקל לאחסון. 

אין צורך לדאוג לכך שהכלב "ישתעמם" מהאוכל האחיד, להפך, כלב שמשנים לו תכופות את סוג המזון מפתח אנינות טעם ואז מתחילות בעיות האכילה: הכלב כבר לא מוצא עניין באוכל שלו ואנו מתחילים לרוץ אחרי גחמותיו הקולינריות. אם הכלב שלכם נהנה מהמזון היבש שאתם מגישים לו והוא מתאים לו מבחינה רפואית, המשיכו לתת את אותו סוג מזון. שינויים תכופים של סוג המזון עלולים ליצור בעיות במערכת העיכול, חוסר איזון תזונתי ולעיתים אף פגיעה במערכת החיסונית של הכלב. 

שימורי מזון לכלבים 

מזון לח בשימורים טעים ואהוב על כל הכלבים. מזון בפחיות מכיל מים בריכוז גבוה, ופחות חומרים מזינים. בשל כך, לרוב הוא מהווה תזונה משלימה בלבד. כאשר חושבים על איך בוחרים אוכל לכלב, צריך לקחת זאת בחשבון.

רכיבי המזון 

שימו לב לכמות החלבונים ומקורם, לשומנים ולרכיבים תזונתיים אחרים. בדקו היטב את האיזון התזונתי והערך הקלורי הכללי של המזון והתאימו כמות האכלה נכונה על בסיס נתונים אלה.  

שילוב נכון ואופטימלי של רכיבי מזון איכותיים מבטיח תזונה שלמה ומאוזנת העונה על כל הצרכים התזונתיים והפיזיולוגיים של הכלב. הקפידו לרכוש מזון של חברות ומותגים מוכרים. קיימים יצרנים ויבואנים רבים, אך מזון תוצרת חברה בינלאומית בעלת ניסיון, ידע ומחקר ארוך שנים, מבטיח רמה גבוה ומותאמת של תזונה נכונה. במידת הצורך התייעצו עם הווטרינר.  

לסיכום, כדי לדעת איך בוחרים אוכל לכלב, יש להביא בחשבון את הרכיבים הבאים:

  • התאמה לגיל, מצב גופני וצרכים מיוחדים 
  • רכיבי מזון איכותיים והרכב אופטימלי בעל ערך קלורי רצוי 
  • יצרן מוכר בעל מוניטין וניסיון בינלאומי ארוך שנים 
  • המלצה של הווטרינר 
  • זמינות המוצר בחנויות המחמד 
  • עלות מתאימה לתקציבכם

גלו עוד על יתרונות מוצרי פרו פלאן לכלב